Souboj nováčků na Turnaji mistrů ovládl Thiem, o výhru bude usilovat i Djokovič

19:13
Londýn - Rakouský tenista Dominic Thiem zdolal na Turnaji mistrů jiného debutanta Gaëla Monfilse z Francie a udržel šanci na postup do semifinále. Třísetový zápas mezi hráči, kteří své první duely v neděli prohráli, začal lépe Thiem a získal úvodní set 6:3. Poté však dominoval Monfils, vyhrál 6:1, ale v závěru francouzského hráče zradil servis.

Dominic Thiem zahrál dobrý míč. foto: Reuters

Světová devítka Thiem vedl i v neděli nad Srbem Novakem Djokovičem po první sadě, tentokrát už náskok nepustil. Nasazená šestka Monfils bojoval nejen s bolavým žebrem, ale v závěru i s vlastní psychikou. Poslední hru soupeři věnoval třemi dvojchybami a další chybou z bekhendu. Při pohybu ho navíc limitovaly potíže s nohou. Thiem získal rozhodující set 6:4.

„Byl to vyrovnaný zápas, těsný až do konce, naštěstí mi v posledním gamu hodně pomohl,“ řekl třiadvacetiletý Rakušan, jenž se v konečném letošním žebříčku dostane na osmé místo před zraněného Španěla Rafaela Nadala.

O postup bude Thiem v Londýně hrát ve čtvrtek s Kanaďanem Milosem Raonicem, který ještě předtím dnes nastoupí v 21:00 proti Djokovičovi.

V soutěži čtyřhry vyhráli podruhé Jamie Murray s Brunem Soaresem a posílili své šance zakončit rok jako světové jedničky. Britsko-brazilská dvojice porazila americká dvojčata Boba a Mika Bryanovy 6:3, 6:4.

Thiem v pozápasovém objetí s Monfilsem.
Francouz Monfils na Thiema nestačil.

Murray hraje v Londýně o pozici lídra pořadí ATP stejně jako jeho mladší bratr Andy, jenž na poslední akci sezony hájí singlový trůn před Djokovičem.

Deblové pořadí zatím vedou francouzští tenisté Nicolas Mahut, Pierre-Hugues Herbert, kteří už na Turnaji mistrů utrpěli jednu porážku.