Souboj českých fotbalistů rozhodl brankou Jarolím

23:40
HAMBURK - Jarolímův gól pomohl Hamburku porazit Anderlecht 3:1 v úvodním osmifinálovém utkání Evropské ligy a vyzněl tak lépe pro duo David Jarolím a David Rozehnal z Hamburku, který doma zvítězil nad Anderlechtem Ondřeje Mazucha.

Český fotbalista David Jarolím v dresu Hamburku foto: ČTK

O překvapení se postaralo Lille výhrou nad Liverpoolem 1:0.

Úvodní utkání osmifinále fotbalové Evropské ligy

Hamburk - Anderlecht Brusel 3:1 (2:1) Branky: 23. Mathijsen, 40. Van Nistelrooij, 76. Jarolím - 45.+1 Legear. Rozhodčí: Duhamel (Fr.).

Rubin Kazaň - Wolfsburg 1:1 (1:0) Branky: 29. Noboa - 67. Misimovič. Rozhodčí: Proenca (Port.).

Atlético Madrid - Sporting Lisabon 0:0 Rozhodčí: Vink (Niz.). ČK: 31. Grimi, 89. Tonel (oba Sporting).

Lille - Liverpool 1:0 (0:0) Branka: 84. Hazard. Rozhodčí: Larsen (Dán.).

Benfica Lisabon - Olympique Marseille 1:1 (0:0) Branky: 76. Maxi Pereira - 90. Ben Arfa. Rozhodčí: Brych (Něm.).

Panathinaikos Atény - Standard Lutych 1:3 (0:2) Branky: 48. Vyntra - 8. Witsel, 16. Jovanovič, 74. De Camargo. Rozhodčí: Thomson (Skot.). ČK: 90.+4 Simao (Panathinaikos).

Juventus Turín - Fulham 3:1 (3:1) Branky: 9. Legrottaglie, 25. Zebina, 45.+3 Trezeguet - 36. Etuhu. Rozhodčí: Meyer (Něm.).

Valencie - Werder Brémy 1:1 (0:1) Branky: 57. Mata - 24. Frings z pen. Rozhodčí: Atkinson (Angl.). ČK: 55. Banega (Valencie).

Pro Rozehnala začal zápas s Anderlechtem hodně bolestivě. Již v 7. minutě se srazil hlavou s hostujícím mladíkem Lukakuem a hodně těžce se zvedal z trávníku. Nakonec se však oklepal a bez problémů zápas dohrál. Ve 23.minutě mohl se spoluhráči slavit první gól. Hráči Anderlechtu nedůrazně odvrátili rohový kop, míč se dostal k obránci Mathijsenovi a ten předvedl bezchybné zakončení. Navíc pět minut před pauzou prostrčil Elia míč přes Mazucha na nizozemského kanonýra Van Nistelrooije, který střelou z velkého úhlu zvýšil. Jenže v nastavení první půle fauloval 30 metrů od branky Rozehnal a k míči se postavil Legear, který z přímého kopu snížil. Připsal si již šestý gól v této sezoně Evropské ligy a dělí se o druhé místo v tabulce střelců.

Van Nisterlooy a mazuch.

Po změně stran hřiště patřilo především Hamburku. Další Van Nistelrooijův gól nebyl uznán kvůli ofsajdu, v 76. minutě se však skóre již pohnulo.

Zhruba z 20 metrů napřáhl domácí kapitán Jarolím a skákavou střelou k tyči zvýšil na konečných 3:1.

K postupu má blízko i Juventus, který doma porazil stejným výsledkem Fulham. Zásluhu na tom mají především obránci, kteří se postarali o dva góly. Skóre otevřel Legrottaglie a záhy zvýšil Zebina. Po snížení Etuhua v nastavení první půle definitivně rozhodl útočník Trezeguet, když dorazil vlastní střelu do tyče. Český obránce Zdeněk Grygera zůstal jen na lavičce Juventusu.

Trezeguet slaví svůj gól.

Liverpool porážkou 0:1 v Lille zopakoval výsledek z pondělního ligového zápasu proti Wiganu. Jediný gól dal šest minut před koncem devatenáctiletý belgický záložník Hazard, jehož točený přímý volný kop překvapivě skončil v síti. O několik minut později mohli domácí zdvojnásobit náskok, ale střídající útočník Aubameyang trefil tyč. Výrazný podíl na vítězství Lille měl brankář Landreau, který si v prvním poločase poradil se střelami Babela a Gerrarda i hlavičkou Torrese.

Radost Lille.

Dobrý výsledek do odvety uhrály Brémy, které remizovaly 1:1 ve Valencii.

Zápas na stadionu Mestalla ovlivnily dva sporné výroky rozhodčího Atkinsona. Ten v prvním poločase nařídil přísnou penaltu za faul domácího záložníka Banegy, kterého poté v druhém poločase bez varování vyloučil.

Pokutovému kopu, který ve 24. minutě bezpečně proměnil hostující středopolař Frings, předcházelo lehké Banegovo přistrčení nejlepšího střelce soutěže Pizarra při standardní situaci.

Další důležitý moment přišel v 55. minutě, kdy byl Banega po nepřehledné situaci vyloučen. Oslabení domácí však už za dvě minuty vyrovnali a paradoxně začali utkání dominovat. Z mnoha příležitostí se ale gólově prosadil pouze Mata, jenž zblízka dorazil střelu spoluhráče Silvy a zaznamenal čtvrtou trefu v soutěži.

Wolfsburg musel proti Kazani nastoupit s kombinovanou obranou, ve které se nakonec nemohl pro zranění objevit Jan Šimůnek ani Ital Barzagli. Ruský mistr toho využil jen jednou. Po půlhodině hry těsně před brankářem tečoval hlavou míč Ekvádorec Noboa a poslal domácí do vedení gólem, který však zaváněl postavením mimo hru. To však bylo ze strany Kazaně vše. Naopak v 67. minutě přistrčil Džeko míč Misimovičovi, který bosenskou spolupráci zakončil nechytatelnou ranou z hranice vápna do šibenice.

Atlético Madrid s Tomášem Ujfalušim v obraně na svém stadionu remizovalo 0:0 se Sportingem Lisabon, který dohrával zápas bez dvou vyloučených. Ve 31. minutě musel opustit hřiště po druhé žluté kartě obránce Grimi, další červenou kartu dostal v 89. minutě i další defenzivní fotbalista Tonel.

Atlético z toho však nic nevytěžilo a za týden v odvetě bude mít těžkou úlohu.

2. týden: Vyhrajte dobroty pro batolata v hodnotě 3 466 Kč

Zúčastněte se volby jména roku 2024 a správně odpovězte na soutěžní otázku.