Smolný den pro Jablonec. Doma s Pjunikem remizoval a v Evropské lize končí

21:00
Jablonec nad Nisou - Fotbalisté Jablonce vypadli hned ve druhém předkole Evropské ligy s Pjunikem Jerevan. V domácí odvetě s arménským vicemistrem pouze remizovali bez branek a po úvodní venkovní porážce 1:2 se s kvalifikací o základní skupinu rozloučili. Hosté dohrávali bez vyloučeného Erika Vardanjana, domácí bez Tomáše Břečky.

Zleva Tomáš Hübschman a Jakub Jugas z Jablonce foto: ČTK

Boleslav postupuje přes Šymkent, zápas narušil fanoušek na hřišti

Severočeši nenavážou na minulý rok, kdy si poprvé zahráli základní skupinu, kam prošli přímo. Zároveň přišli o atraktivní souboj s anglickým Wolverhamptonem, s nímž si ve 3. předkole zahraje Pjunik.

Jerevanské mužstvo ve druhém pohárovém souboji s českým soupeřem poprvé uspělo, v roce 2011 outsider vypadl s Plzní ve 2. předkole Ligy mistrů po prohrách 0:4 doma a 1:5 venku. Pjunik postupem do 3. předkola vyrovnal své pohárové maximum, skupinu ještě nikdy nehrál.

Jablonecký brankář Jan Hanuš.

Jablonec podle očekávání začal aktivně a ve čtvrté minutě mohl otevřít skóre. Matoušek přihrál na Doležala, ale ten měl míč trochu za sebou a nedůraznou střelou hostujícího brankáře nepřekonal.

Ve 12. minutě zahrozil arménský vicemistr. Stankov vysunul kolmicí autora obou gólů Pjuniku z prvního duelu Miranjana, který křížnou střelou minul. Na druhé straně pálil na dlouhou nohu Matoušek a nechtěně trefil před brankou stojící spoluhráče Doležala.

Ve 24. minutě domácí zajímavým signálem rozehráli standardku, ale Sýkora v dobré pozici na penaltě promáchl. Jablonec měl v první půli problémy v koncovce, po půlhodině hry se neprosadil ani Kratochvíl, jehož pokus z otočky se štěstím chytil v leže Dragojevič.

Osm minut po přestávce pálil po Matouškově zblokované střele ve velké šanci těsně vedle Jovovič. Severočeši začali být postupem času nervózní a hosté se několikrát dostali do brejku. Po jednom z nich pálil po hodině hry Miranjan do Hanuše.

V 67. minutě po centru z pravé strany se Severočeši marně dožadovali odpískání penalty za údajnou Stankovovu ruku. Do domácí hry se vkradla křeč a hosté umně poleháváním zápas kouskovali.

V 87. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen hostující Vardanjan, kterého o minutu později napodobil domácí Břečka. V šestiminutovém nastavení nejprve střídající Alfred v úniku minul jabloneckou branku a na druhé straně se pak postupové branky nedočkal domácí Krob, jenž těsně minul.