Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Smolař Vantuch mohl být hrdinou. Liberec do semifinále ale neposlal

12:00
PRAHA - Pokud byste hledali největšího smolaře závěrečné čtvrtfinálové bitvy extraligy mezi Libercem a Slavií, Lukáš Vantuch by na vás mával z první řady. Třiadvacetiletý útočník Bílých Tygrů v prodloužení klíčového zápasu zahodil dvě tutové šance a z postupu se nakonec radovali Pražané...

Liberec - Slavia (zleva: Lukáš Endál, Lukáš Vantuch) foto: ČTK

Ti fantastickým závěrem ve třetí třetině sice srovnali z 1:3 na 3:3, ale v prodloužení jejich aktivitu na dlouhé minuty otupili srdnatě bojující domácí.

Gólman Kopřiva se nezastavil - liberečtí hokejisté jej drželi v pohotovosti téměř po celý průběh prodloužení. Vůbec největší šanci těžko uvěřitelným způsobem zahodil "tygr" Lukáš Vantuch.

Ve třetí minutě přidané části hry mladík v bílem dresu vyslal dělovou střelu od modré čáry. Tu ale brankář Slavie vyrazil jen před sebe a následně svou širokou holí kotouč usměrnil znovu na hokejku Lukáše Vantucha. Liberečtí fanoušci už měli ruce nad hlavou - před jejich hrdinou totiž zívala pouze odkrytá svatyně soupeře.

Jenže hokejista s číslem 81 si puk nepopostrčil a trefil hranu Kopřivova betonu, od které se kotouč odrazil do břevna a pak mimo hrací plochu. O několik chvil později své trápení nešťastník dokonal - z otočky přihrál před brankoviště Ondřej a Vantuch promáchnul. Byl však faulován a následovala přesilovka. Tu však Bílí Tygři i přes enormní tlak neproměnili.

"Sešívaní", již za celé prodloužení na brankáře Vošvrdu pořádně nevystřelili, nedlouho poté dokonali fantastický obrat. Z první vážnější příležitosti zaznamenal rozhodující postupovou trefu Svoboda.

"Bušili jsme do soupeře, ale přišlo 'nedáš - dostaneš'. To se nám vymstilo. Asi se proti nám v prodloužení štěstíčko otočilo," litoval po utkání kapitán Liberce Nedvěd. Všechno přitom mohlo být jinak, jenže na kdyby se v hokeji nehraje...