10. listopadu 2009 12:06, aktualizováno  19:24 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Šmicrův tchán Vízek promluvil, zaútočil na trenéra Jarolíma

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 20Diskuse
Vladimír Šmicer. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vladimír Šmicer. | foto: ČTK

PRAHA Spekulace kolem Slavie neutichají. Dnes navíc další diskuzi rozbouřil Ladislav Vízek, tchán Vladimíra Šmicra, který včera ukončil fotbalovou kariéru. "Nebylo to kvůli zdraví, ale kvůli Karlovi Jarolímovi," řekl LN fotbalový internacionál a glosátor dění v české fotbalové kotlině.

"Vláďa byl zdravý, žádné zdravotní problémy od derby se Spartou neměl. Až mne to samotného překvapuje," shazuje hned na úvod oficiální verzi Šmicrova překvapivého konce ve slávistickém dresu.

Co na to vše říká Šmicer

"Co jsem řekl v pondělí po utkání v mixzóně, za tím si stojím. A jestli Láďa něco říká zprostředkovaně, to komentovat nehodlám. Nestalo se to poprvé, zjevně mu to dělá dobře, ale mně to dobře nedělá. Většinou toho pak musím hodně vysvětlovat. Každopádně já ve Slavii skončil, začínám novou fotbalovou kapitolu a ohlížet už se nechci," řekl dnes Vladimír Šmicer pro idnes.cz.

"Karel (Jarolím, kouč Slavie, pozn. redakce) s Vláďou zametal, vůbec spolu nekomunikovali. Stavěl jej na pár minut, včera odehrál první půli a pak jej stáhl, aniž by mu cokoliv řekl. To Vláďu zklamalo a prostě si již řekl dost," pokračuje ve vysvětlování Vízek.

Podle něj není ve slávistické kabině ideální atmosféra, kterou svým přístupem zavinil právě kouč sešívaných. "Rozbil mistrovské mužstvo, přivedl spoustu nových hráčů, což se mu vymstívá. Navíc je od letního odchodu Brabce pod enormním tlakem médií i fanoušků. Nezvládá jej a kupí chybu na chybu. Nutno ale podotknout, že se pod tento tlak dostal sám," má jasno fotbalový internacionál.

Jak tedy z toho všeho ven? "Podle mne dříve nebo později Karel padne. Vlastními silami podle mne není schopen kabinu oživit. Kluci se jej bolí, bál se ho i Vláďa. A Karel to nezvládl, mohl si z něj udělat prodlouženou ruku do kabiny, ale zazdil to," nabízí svůj pohled, jak se může Slavia dostat z krize ven Vízek.

"Každopádně Chabry získaly ve Vláďovi velkou posilu. Musíme si na něj ale počkat, až se vrátí z Dubaje, kam v pátek odlétá s reprezentací," připomíná Vízek již v odlehčeném tónu dnešní oficiální jmenování Šmicra manažerem fotbalové reprezentace.

  • 20Diskuse


Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky