Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Slovinci sahali po bodech. Rusové rozhodli v závěru

17:32aktualizováno  19:08
BRATISLAVA/PRAHA - Hokejisté Ruska vyhráli ve druhém utkání MS ve skupině A nad Slovinskem 6:4. S dlouho vyrovnaným stavem pohnuli Rusové ve třetí třetině, kdy se díky dvěma gólům dostali do vedení 4:2, nicméně Slovinci do 52. minuty vyrovnali a už se zdálo, že se bude prodlužovat. Ruská sborná nakonec slaví tříbodový zisk, rozhodující branku si připsal tři minuty před koncem Radulov. Zinovjev ještě výhru pojistil šestým gólem.

Slovinci, kteří v prvním duelu prohráli se Slovenskem, budou v úterním utkaní bojovat o únik skupině o udržení s Německem a k naději musejí vyhrát v základní hrací době.

V úvodu měl šanci Kovalčuk, ale zasáhl gólman Andrej Hočevar, který oproti prvnímu utkání nahradil v brance Kristana. V páté minutě se při vyloučení Mateje Hočevara favorizovaná sborná dočkala vedení, když Aťušov trefil od modré čáry skákavou přihrávku přesně do pravého horního rohu.

V další přesilovce pálil nebezpečně Tjutin. Po vyloučení Zinovjeva na dvě minuty a Jemelina za zákrok na Jegliče na pět minut a do konce utkání hráli Slovinci dokonce 112 vteřin v pěti proti třem, ale neuspěli. Na konci úvodní části nevyužil šanci sborné Afinogenov a na druhé straně neuspěl Robar.

Ruský brankář Nabokov.

V 23. minutě mohl vyrovnat po samostatném úniku Pance, ale na Nabokova nevyzrál. Po faulech Kajgorodova a Arťuchina se bránili Rusové dalších 89 vteřin ve třech proti pěti, ale Marcel Rodman z dorážky neuspěl. V 30. minutě po Gregorcově přihrávce už při hře pět na pět vyrovnal Hebar. Rusku vrátil vedení v 36. minutě Afinogenov, ale trápení obhájců stříbra pokračovalo.

Vyrovnat se totiž podařilo v 43. minutě z dorážky Goličičovi a ani trefy Kulikova a Arťuchina během 38 sekund v 47. minutě Rusku klid nepřinesly. Hned za 28 vteřin totiž snížil opět Goličič a v 52. minutě vyrovnal povedenou trefou Pajič, útočník prvoligového Ústí nad Labem.

Šanci sborné pak nevyužil Zaripov, ale Radulov už se na brankovišti prosadil. Slovinci ještě mohli odvrátit porážku, ale Nabokov byl na místě a překvapení definitivně odmítl Zinovjev.

Mistrovství světa v ledním hokeji:

Skupina A (Bratislava): Rusko - Slovinsko 6:4 ve třetí třetině
Branky:
5. Aťušov (Kovalčuk, Radulov), 36. Afinogenov (Kornějev), 47. Kulikov (Kaigorodov), 47. Arťuchin (Tjutin, Kaigorogov), 57. Radulov (Kovalčuk, Gorovikov), 60. Zinovjev (Zaripov) - 30. Hebar (Gregorc), 43. Goličič (Šivič, Hocevar), 48. Goličič (Rodman D.), 52. Pajič (Tavzelj).

Skupina B (Košice): Kanada - Francie 9:1 (3:0, 2:1, 4:0) Branky a nahrávky: 2. Gragnani (Spezza, Phaneuf), 7. Spezza (Phaneuf), 13. Skinner (Tavares), 37. Stewart (Skinner, Tavares), 37. Pietrangelo, 42. Burns (Neal, Nash), 45. Nash, 55. Skinner z trestného střílení, 58. Zajac (Clutterbuck, Pietrangelo) - 30. Bellemare (S. Treille, Auvitu). Rozhodčí: Bulanov (Rus.), Odinš (Lot.) - Schrader (Něm.), Šeljanin (Rus.). Vyloučení: 5:6. Využití: 2:1. Diváci: 4457.