Slovenský triatlonista nepřežil Ironmana. Zemřel 200 metrů před cílem

14:30
PRAHA/BUDAPEŠŤ - Smutná zpráva zasáhla o víkendu milovníky extrémních triatlonových závodů – tzv. Ironmana. Během jednoho z nich – v sobotu v Budapešti – zemřel jednačtyřicetiletý Radovan Okrucký. Dle zpráv slovenských deníků mu mělo selhat srdce.

Radovan Okrucký a Filip Šebo (vpravo). foto: facebook Filip Šebo

V jednačtyřiceti letech byl Radoslav Okrucký ve skvělé fyzické kondici. Aby ne, vždyť byl mimo jiné i tréninkovým parťákem bývalého slovenského fotbalového reprezentanta Filipa Šeba, kterého triatlon očaroval.

A se kterým byl i na startu sobotního závodu v Budapešti s označením 70,3. Tedy polovičního Ironmana s distancemi: 1,9 km plavání, 90 km na kole a 21,1 km běhu.

Okrucký měl za sebou z této distance 112,98 km, když mu selhalo srdce a i přes snahu záchránařů se jej už nepovedlo oživit. „Trvalo mi 24 hodin, než jsem se zmohl na první slova, které ti chci poslat, protože si je zasloužíš. Děkuji. Děkuji ti za tréninky, závody, za sparingy. Děkuji za rozcvičku před závodem, za společný start, děkuji ti za všechno. Odpočívej v TRIpokoji, brácho,“ napsal na svůj facebookový profil Šebo.

„Vůbec nechápu, co se mohlo stát, miloval sport, miloval to, co dělal,“ dodal následně dvaatřicetiletý autor sedmi reprezentačních tref, kterého stál závod taktéž hodně sil, v rozhovoru pro Aktuálně.sk. Dle slovenských webů zkolaboval Okrucký vinou kombinace náročné trati a extrémních teplot.

„Radko si vůbec nestěžoval, před závody byl úplně v pohodě. Zvládl prakticky celý triatlon, ale v poslední disciplíně zkolaboval. Vůbec si to neumím vysvětlit. Na konci třetího okruhu ze čtyř se na mě ještě šibalsky usmál,“ dodala jeho známá Martina, která se přišla na závod podívat. Protnout cílovou pásku jej ale už neviděla.

Okrucký po sobě zanechal manželku a malou dcerku.