18. března 2011 16:20 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Slovensko se bouří. Hymna k MS v hokeji je pod palbou kritiky

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 11Diskuse
Zpěvačka Kristina. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zpěvačka Kristina. | foto: Reprofoto

PRAHA/BRATISLAVA Pořádně horko je nyní na Slovensku. Hokejová země, která žije blížícím se světovým šampionátem, nyní řeší jediné téma: oficiální hymnu k MS. První verze mladé zpevačky Kristiny "Hej, hej, Slovensko," vystrašilo většinu fanoušků natolik, že se rozjela petice na její změnu. Ze strany pořadatelů se jednalo o marketingový tah, ovšem ani finální verze "Life is a game" příliš fanoušky neočarovala.

Je mladá, krásná a úspěšná. Třiadvacetiletá zpěvačka Kristína Peláková alias Kristina reprezentovala Slovensko na mezinárodní pěvecké soutěži Eurovision Song Contest 2010. Nyní se jí dostalo cti nazpívat hymnu k hokejovému šampionátu, který se bude u našich východních sousedů konat poprvé v historii. "Hvězdnou slávu" si ale díky tomu nezajistila.

PRVNÍ VERZE HOKEJOVÉ HYMNY MS 2011

První verze hymny "Hej, hej, Slovensko," odsoudila téměř celá fanouškovská obec. "Od písně, která se prezentuje v médiích, se distancujeme," řekla ředitelka komunikace MS 2011 Michaela Grendelová. Oficiální hymna měla zaznít poprvé v rádiích v pátek po deváté ráno. A tak se také stalo. Je v angličtině a jmenuje "Life is a game." Zatím se jí ale nevede o moc lépe než falešné verzi.

"Šlo o takovou zkoušku, abychom o oficiální hymně rozproudili diskuzi," vysvětlil k první verzi hymny ředitel Fun Radia Patrik Ziman pro server cas.sk. Tah vyšel, na facebooku se rozjela petice proti "diskotékové odrhovačce", pod kterou se podepsalo na 50 tisíc lidí. "Za týden si nepravou verzi pustilo 220 tisíc lidí, takže to splnilo účel," dodal se šibalským úsměvem Ziman.

FINÁLNÍ VERZE HOKEJOVÉ HYMNY MS 2011

Jenže naštvané fanoušky neuklidnila ani pravá verze hymny pro hokejový svátek, který vypukne pod Tatrami 29. dubna. "Je mi to líto, ale zní to jako laciná diskotéková haluška pro čtrnáctky," napsal v diskuzi jeden z příznivců. "To není hymna, ale disco-vtip," dodal další hokejový nadšenec. Jaký názor máte vy?

Anketa

Líbí se vám konečná verze hymny k MS 2011 v ledním hokeji?

Ano líbí 317
Ne, nelíbí 212
První verze je lepší 92
Obě nestojí za nic 1918
  • 11Diskuse


Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky


ZE ŽIVOTA: Že jsem ho neporodila? To je jedno, dám mu všechnu lásku
ZE ŽIVOTA: Že jsem ho neporodila? To je jedno, dám mu všechnu lásku

V podstatě jde o pohádku, protože vše končí dobře, jen svatbou to teprve začalo...