Slovenská pohádka. Kuzminová a Fialková ovládly poslední závod roku

15:15
nové město na moravě - Závěrečný závod s hromadným startem na Světovém poháru v Novém Městě na Moravě skončil dvojnásobným triumfem slovenských biatlonistek. Zvítězila Anastasia Kuzminová před Paulínou Fialkovou, na stupních vítězů je doplnila francouzská reprezentantka Anais Chevalierová.

Paulína Fialková (vlevo) se raduje v cíli s Anastasií Kuzminové foto: ČTK

Biatlonová paráda na konec roku. Moravec i Krčmář dojeli v Novém Městě v první desítce

České reprezentantky se mezi třicítku účastnic nekvalifikovaly a nemohly případně navázat na triumf Gabriely Koukalové, která na Vysočině ovládla hromadný závod před dvěma lety.

Novoměstský víkend měl před 27.351 diváky slovenskou zlatou tečku. V závodě, ve kterém žádná biatlonistka nezastřílela bezchybně, si trojnásobná olympijská vítězka Kuzminová doběhla pro první triumf v sezoně a dala razítko na čerstvý triumf v anketě o nejlepšího slovenského sportovce roku.

Dvě minely na střelnici udělala i Fialková, na stupních vítězů je doplnila i přes tři trestná kola francouzská reprezentantka Anais Chevalierová.

Závod v Novém Městě na Moravě byl třetím v rámci Světového poháru v biatlonu.
Veronika Vítková nemohla být se svým víkendovým vystoupením v Novém Městě...

Ze všech nejlépe střílela vedoucí žena SP Dorothea Wiererová z Itálie, minula jen jednou, ale v posledním kole jí došly síly a propadla se z druhého místa na čtvrté.

Vítězce pátečního sprintu a sobotního stíhacího závodu Marte Röiselandové z Norska se nepodařilo napodobit krajana Böa a s pěti chybami na střelnici doběhla třináctá.

Na startu nebyla nakonec ani hvězdná Němka Laura Dahlmeierová, jež se po druhém a pátém místě při návratu do SP po zdravotních problémech rozhodla namísto třetího závodu ve třech dnech dát přednost odpočinku.

Ženy - závod s hromadným startem (12,5 km):

1. Kuzminová 35:34,4 (2), 2. P. Fialková (obě SR) -12,1 (2), 3. Chevalierová (Fr.) -13,3 (3), 4. Wiererová (It.) -20,1 (1), 5. Brorssonová (Švéd.) -36,3 (2), 6. Tandrevoldová (Nor.) -45,8 (3), 7. Preussová (Něm.) -46,3 (3), 8. Braisazová (Fr.) -52,7 (4), 9. Jurlovová-Perchtová (Rus.) -55,1 (3), 10. Öbergová (Švéd.) -1:03,1 (3).