Slovenská blamáž: v přípravě ostudně podlehlo 1:2 Lucembursku

22:51
LUCEMBURK - Fotbalisté Slovenska překvapivě prohráli v přípravném utkání s Lucemburskem na jeho půdě 1:2. Domácí, kteří v předchozích devatenácti utkáních nezvítězili, jsou přitom v žebříčku FIFA až na 131. místě.

Nizozemsko - Slovensko (smutní Slováci) foto: Reuters

Slováci se v premiérovém mezistátním utkání v roce 2011 na lucemburském stadionu Josyho Barthela trápili. V husté mlze je poslal do vedení až deset minut po přestávce útočník Erik Jendrišek. Hrdinou utkání se však stal domácí Daniel Da Mota, který nejprve po dvou minutách na hřišti vyrovnal a v 81. minutě rozhodl druhým gólem o nečekaném vítězi.

Český trenér Miroslav Beránek debutoval na lavičce Kazachstánu remízou 1:1 v přátelském utkání s Běloruskem. Třiapadesátiletý kouč, který s českou jednadvacítkou vyhrál v roce 2002 mistrovství Evropy a působil jako asistent Karla Brücknera u A-týmu, se ujal funkce u kazachstánské reprezentace teprve 31. ledna.

Jeho nové mužstvo v turecké Antalyi prohrávalo po prvním poločase, na jehož sklonku proměnil penaltu Vjačeslav Hleb. Beránek však měl šťastnou ruku při střídání a náhradní útočník Sergej Ostapenko zajistil Kazachstánu dvě minuty před koncem remízu.

V dalších přípravných utkáních potvrdili fotbalové velmoci pozici favorita.

Anglie vyhrála zásluhou Darrena Benta a Ashleyho Younga 2:1 v Dánsku, Nizozemsko doma po gólech Wesleyho Sneijdera, Klaase-Jana Huntelaara a Dirka Kuijta porazilo Rakousko 3:1.

Přípravná fotbalová utkání:

Antalya (Turecko): Estonsko - Bulharsko 2:2 (1:1) Branky: 20. a 80. obě z pen. Vassiljev - 41. a 83. obě z pen. Popov.

Tirana: Albánie - Slovinsko 1:2 (0:1) Branky: 62. Bulku - 24. Novakovič, 90. Dedič z pen.

Kodaň: Dánsko - Anglie 1:2 (1:1) Branky: 7. Agger - 10. Bent, 68. A. Young.

Lucemburk: Lucembursko - Slovensko 2:1 (0:0) Branky: 62. a 82. Mota - 55. Jendrišek.

Eindhoven (Nizozemsko): Nizozemsko - Rakousko 3:1 (1:0) Branky: 28. Sneijder, 48. Huntelaar, 70. Kuijt z pen. - 84. Arnautovic z pen.

Brusel: Belgie - Finsko 1:1 (0:0) Branka: 61. Witsel - 90.+2 Porokara.

La Valetta: Malta - Švýcarsko 0:0 Faro (Portugalsko): Polsko - Norsko 1:0 (1:0) Branka: 19. Lewandowski.