Šance žije, ta šance žije! Kouč Slovanu Bratislava Straka se nevzdává

13:54
BRATISLAVA (Od našeho zpravodaje) - Stál hřišti nejblíž, co to jen šlo. Ze začátku ruce složené na prsou, pak přibývala gesta: palec nahoru, potlesk jako uznání i hecování. Při zahozené šanci rozhodil rukama, jindy i naštvaně poskočil. Prostě tak, jak ho znáte. František Straka koučoval svůj devátý zápas na lavičce fotbalistů Slovanu Bratislava.

Trenér Příbrami František Straka. foto: ČTK

A zase neprohrál. V domácí soutěži má čtyři výhry ze čtyř zápasů, v kvalifikaci o fotbalovou Ligy mistrů už vyřídil dva protivníky, teď válčí s posledním: s Borisovem. V prvním zápase remizoval 1:1.

„Jsem zklamaný, že jsme neudrželi nulu. Ale jinak musím uznat kvalitu soupeře, je to tým, který hraje v pohárech každý rok,“ říkal Straka, kterému v závěru vyšla střídání.

Jak tedy zní vaše hodnocení zápasu?
Objektivně musíme uznat, že nám Borisov ukázal naše možnosti. Ale já oceňuju, že jsme se dokázali bít až do konce, třeba i na úkor kvality. Ale bili jsme se, a co chybělo, abychom vyhráli.

Dlouho jste prohrávali po vlastním gólu Tomáše Jablonského. Jak vám v v závěru půle bylo, když uklidil centr do vlastní sítě?
Byl to zkrat. Chtěl to zahrát na jistotu, ale dalo se to zvládnout i jinak.

Sám jste bývalý obránce...
... a taky jsem si během kariéry pár vlastňáků dal. A jaký! To se někdy stane, to prostě k fotbalu patří. Ale samozřejmě to mrzí, když takový blackout přijde minutupřed poločasem.

Co to s mužstvem po slibném začátku udělalo?
V kabině byla deprese, museli jsme hráče motivovat a zase nakopnout.

Úvod zápasu jste měli ve své režii, měli i šance, ale pak už ne. Proč?
Čekal jsem, že se na to zeptáte. V úvodu jsme byli mnohem odvážnější, troufali jsme si. Mohli jsme vést dva nula a zápas by měl jiný průběh. Jenže šance jsme nedali a začali jsme ztrácet míče. Soupeř ho kontroloval a nechal nás běhat, už jsme se nedostávali k naší hře.A pak vám v  závěru duelu vyšlo střídání, když vyrovnal náhradník Róbert Vittek.
Šel na hřiště s jediným cílem, aby přinesl svoji přímočarost, touhu jít důrazně do koncovky. Soupeř tuhle hru do těla navíc moc nemusí. Nebylo ale jisté, jestli Vittek vůbec bude moci nastoupit, proto šel na hřiště až tak pozdě.

Naznačíte plán do odvety? Budete riskovat?
Nejlepší je kontrolovaná ofenzíva. Teď ta nula vzadu musí vyjít. Věřím, že jsme schopní si vypracovat šance. Odveta bude těžká, ale není to ztracené.