Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Slovácko těsně porazilo Duklu, ta přezimuje na posledním místě

17:10
Uherské Hradiště - Fotbalisté Slovácka v 19. kole fotbalové ligy porazili v mrazivém počasí Duklu 1:0 gólem Tomáše Zajíce z úvodu utkání a zajistili si klidnější přezimování v tabulce. Naopak Pražané se soupeřem z Uherského Hradiště nebodovali pojedenácté v řadě a přestávku stráví na posledním šestnáctém místě. Slovácko je jedenácté.

Radost realizačního týmu Slovácka. Vpravo manažer týmu Veliče Šimulikoski. foto: Luděk Ovesný, MAFRA

Domácí tým vstoupil do zápasu aktivněji a vytvořil si územní převahu. V 10. minutě o sobě dal vědět pěknou individuální akcí Navrátil, ale jeho střela jen těsně minula cíl. Skóre se ale měnilo vzápětí. Divíšek krásným lobem přehodil příliš vysunutou obranu Dukly včetně gólmana Rady a Zajíc z bezprostřední blízkosti dorazil míč do sítě.

Hosté sice okamžitě kontrovali nebezpečnou střelou Bredy a následnými závary po rozích, jinak ale museli čelit kreativní převaze Slovácka. Ve 23. minutě střílel jen o kousek vedle Janošek, brzy poté hlavičkoval nad Kalabiška. Po chybné rozehrávce Dukly se řítil do přečíslení Divíšek, ale jeho střelu hostující obránci na poslední chvíli zblokovali.

Těsně vedle skončil i další pokus aktivního Zajíce. Velká převaha domácích v první půli mohla skončit druhým gólem, ale Navrátil mířil ve slibné pozici vedle.

Opava porazila Boleslav a přeskočila ji v tabulce

Hostující trenér Skuhravý udělal po přestávce dvě změny v sestavě a nové tváře přinesly do hry Dukly více pohybu a aktivity, ale nikoliv střelecké příležitosti. Slovácko se brzy vrátilo k nátlakové hře, jeho středová řada jasně přehrávala zálohu hostů. Velký závar před brankou se odehrál v 67. minutě, ale druhým gólem tato situace neskončila.

V závěrečných minutách se přece jen Dukla pokusila aktivnější hrou směrem dopředu otočit vývoj skóre. Když už se ale dostala na dostřel Trmalovy branky, chyběla jí přesnost v zakončení.

Opava, která se chtěla Boleslavi pomstít za srpnovou porážku 1:6, doma rychle udeřila. Už ve čtvrté minutě Hrabinův centr sklepl Kuzmanovič na Smolu a ten se trefil ve třetím z posledních pěti duelů. Chvíli na to centr mířící opět na Smolu vyrazil brankář Šeda.

V 10. minutě poprvé zahrozili i hosté, ale Přikrylův nečekaný pokus z přímého kopu chytil brankář Fendrich. Jinak ale byla aktivnější Opava, ale Řezníček, Kayamba ani Simerský neuspěli.

Po změně stran však začal zlobit nejlepší střelec ligy Komličenko. Nejprve hlavičkoval nad a pak po úniku zamířil vedle. Udeřila tak opět Opava a prsty v tom měli opět hlavní aktéři jak při první trefě, jen v obráceném pořadí. Centr z levé strany sklepl Smola na vápno a Kuzmanovič nechytatelnou střelou do šibenice zvýšil.

Mladou Boleslav vrátil čtvrt hodiny před koncem do hry Komličenko. Ruský útočník utekl obraně a těsně před brankářem dloubl míč, který se snesl do branky. Pro Komličenka to byl už 18. zásah v sezoně.

Pět minut před koncem mohl definitivně rozhodnout Zavadil, ale jeho tečovaný přímý kop vytáhl brankář Šeda.