Slovácko porazilo Duklu, Teplice vyloupily Liberec

21:35
PRAHA - Díky vítězství 1:0 nad ligovým nováčkem Duklou si fotbalisté Slovácka připsali první výhru v sezoně po předchozích třech porážkách a jedné remíze. Nejtěsnější výhru domácím zajistil v 67. minutě Kerbr. Ve druhém večerním duelu zvítězily Teplice 2:0 na půdě Liberce a ukončily tak třízápasové čekání na vstřelení branky.

Liberec - Teplice. foto: ČTK

Slovácko od úvodních minut tvořilo hru, hosté se snažili ohrožovat soupeře spíše jen z brejků po stranách. Zatímco Dukla se v úvodu prezentovala pouze dalekonosnou nepřesnou střelou Podrazkého, domácí měli hned třikrát možnost jít do vedení.

TEPLICE SE TREFILY POPRVÉ OD 1. KOLA A HNED VYHRÁLY

Povedený návrat pod Ještěd zažil teplický kouč Petr Rada, který ještě v minulé sezoně vedl Liberec. Domácí na stadionu u Nisy v předchozích pěti utkáních soupeře porazili a loni ho dokonce deklasovali 6:2. Tentokrát se netrefili ani jednou, přestože měli především v prvním poločase několik vyložených šancí.

Ve dvacáté minutě po výborné kombinaci nahrál slovenský záložník Breznaník před branku volnému Gebre Selassiemu, ale domácí krajní bek střelou z první netrefil prostor mezi třemi tyčemi.

Tlak Slovanu vygradoval o chvíli později a jen dva výborné zákroky brankáře Grigara ve dvouminutovém rozmezí zachránily Teplice od inkasovaného gólu. Hostům se povedl výborný nástup do druhého poločasu a již po dvou minutách je dostal do vedení útočník Mahmutovič. Jeho hlavička ze standardní situace přerušila po 355 minutách střeleckou nemohoucnost Teplic.

Už o osm minut později se navíc přidal druhou branku záložník Ljevakovič, jehož dalekonosná tečovaná střela na mokrém povrchu zaplachtila a propadla za domácího gólmana David Bičíka. Oba bosenští fotbalisté se v této sezoně trefili poprvé.

Zaskočený Liberec se pokusil zvrátit nepříznivý stav, ale jednu z mála vyložených šancí v podobě úniku střídajícího útočníka Šurala zlikvidoval v 68. minutě znovu bezchybný Grigar. Tepličtí navíc mohli chvíli na to přidat třetí zásah, ale pokus dalšího bosenského středopolaře Čajiče zlikvidoval výborným zákrokem Bičík.

Poprvé se po rychlé akci sám před brankářem zjevil Hlúpik, dlouho si ale zpracovával míč a jeho střelu zblokovala vracející se obrana. Po třech minutách a Pavelkově centru z přímého kopu měl na hlavě gól Došek, jehož šanci zmařil vynikajícím zákrokem brankář Rada.

Gólmana Dukly po chvíli neprostřelil ani Valenta pálící z dvaceti metrů jen do jeho náruče. Tlak domácích s přibývajícím časem otupoval, přesto se starali o rozruch a bavili diváky hrou i střelami. V závěru poločasu o sobě znovu dali vědět hosté, kteří se dostali k dalšímu brejku.

Pospíšilův pokus o obstřel proti Filipkovi nevyšel a do kabin se šlo za bezbrankového stavu. V druhém poločase se obraz hry neměnil. Domácí pokračovali v pokusech o zteč, Dukla pozorně bránila a čekala na brejk.

Toho se sice dlouho ne a ne dočkat, přesto mohli jít hosté do vedení, když prostor ke střele dostal Hanousek a jeho technický pokus olízl břevno Filipkovy branky.

Po hodině hry šel na hřiště místo Ondřejky Kerbr a pro trenéra Soukupa se po šesti minutách pobytu na hřišti stal tím pravým žolíkem. Po brejku Valenta nacentroval na Doška, který sklepl míč na nabíhajícího mladého útočníka a Kerbr střelou pod padajícím gólmanem otevřel skóre.

Slovácko se dostalo do euforie a v následujících minutách mohlo zkoprnělou Duklu dorazit, jenže znovu se potýkalo s koncovkou. Kerbr šel po dalším brejku sám na gólmana, ale obránci Dukly jej stihli zakřižovat.

Domácí se zatáhli hluboko do vlastního pole a nechali prostor k útočení Dukle, což se jim mohlo vymstít. V poslední minutě Berger z přímého kopu napálil břevno branky Slovácka, to bylo ale ze strany Dukly vše. Slovácko tak mohlo začít oslavovat vítězství, na které na domácí půdě čekalo od 9. dubna, kdy porazilo Příbram.

5. kolo první fotbalové ligy

1. FC Slovácko - FK Dukla Praha 1:0 (0:0)
Branka: 67. Kerbr. Rozhodčí: Jech - Jiřík, Pilný. ŽK: Trousil - Hanousek, Rada, Švejdík. Diváci: 4576.

Slovácko: Filipko - Kubáň, Košút, Trousil, Reinberk - Valenta, Kordula, Pavelka (90. Mezlík), Hlúpik (85. Poliaček) - Došek, Ondřejka (61. Kerbr). Trenér: Soukup.

Dukla: Rada - Švejdík, Pospíšil, Mikula - Hanousek (84. Pázler), Gedeon, Berger, Vrzal, Malý (75. Přeučil), Podrázký (70. Jirous) - Markovič. Trenér: Kozel.

FC Slovan Liberec - FK Teplice 0:2 (0:0)
Branky: 47. Mahmutovič, 55. Ljevakovič. Rozhodčí: Jílek - Večeřa, Dobrovolný. ŽK: Nezmar, Blažek - Čajič, Vachoušek, Smejkal. Diváci: 4750.

Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Nezmar, Polák, Fleišman - Štajner, Janů (71. Bosančič), Vácha, Breznaník - Rabušic, Blažek (63. Šural). Trenér: Šilhavý.

Teplice: Grigar - Ježdík, Lukáš, Smejkal, Rosa - Vondrášek, Ljevakovič, Čajič, Stožický (73. Vůch) - Vachoušek (61. Zoubele) - Mahmutovič (90.+2 Jindráček). Trenér: Rada.

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...