Slováci vyhráli na MS i podruhé. Francii rozstříleli 5:1 a dotáhli se do čela

18:30aktualizováno  21:23
PETROHRAD/PRAHA - Hokejisté Slovenska zvládli i druhé utkání na mistrovství světa v Rusku, když porazili Francii 5:1. Spolu s favority celého turnaje Kanadou a Finskem tak zůstávají v základní skupině B v Petrohradu stoprocentní. Slováci sice inkasovali jako první už po 69 vteřinách hry, ale vývoj ještě do první přestávky otočili.

Slováci se opět mohou radovat z vysoké výhry. foto: Reuters

Trapas. Slováci neznají vlajku své země, popletli si ji s maďarskou

Francouzi soupeře v úvodu dokonale zaskočili, když Perret zakončil samostatný únik střelou a překonal brankáře Júliuse Hudáčka.

Již na konci čtvrté minuty bylo vyrovnáno, když na modré čáře napřáhl slovenský kapitán Sekera a trefil se přesně. Ve 14. minutě navíc z mezikruží udeřil další bek Graňák a Slováci vedli.

Krátce po polovině zápasu se dvakrát v krátkém sledu vyznamenal Hudáček, když dokázal uhájit branku před pohromou při šancích, v nichž se ocitli Raux s Bozonem.

ONLINE ze zápasu si přečtěte ZDE

Galský kohout místo jásotu z vyrovnání brzy zaplakal, neboť Bakoš v 35. minutě využil přesilovku, jen 48 vteřin poté si s Huetem pohrál Libor Hudáček a zvýšil už na 4:1.

Do třetího dějství nahradil Hueta v brance Francouzů Hardy a vyznamenal se při velkých šancích Lušňáka a Bakoše, ale i on ještě inkasoval.

Poté co Jaroš nabral sílu na trestné lavici a jeho spoluhráči ubránili oslabení, zakončil v 58. minutě pěkně sehrané přečíslení tří na jednoho a uzavřel účet zápasu.

MS - skupina B (Petrohrad):

Francie - Slovensko 1:5 (1:2, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 2. Perret (Beron) - 4. Sekera (L. Hudáček, Viedenský), 14. Graňák (Dravecký, Lušňák), 35. Bakoš (Meszároš, Sersen), 36. L. Hudáček (Jurčo, Viedenský), 58. Jaroš (Viedenský, Jurčo). Rozhodčí: Björk (Švéd.), Gebei (Maď.) - Lazarev (Rus.), Ritter (USA). Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 3850.