Šlesingr praštil holí o zem. Ve stíhačce spadl a propadl se až na 12. místo

13:30aktualizováno  14:53
OSLO/PRAHA - Michal Šlesingr byl po poslední střelbě ve stíhačce na MS biatlonistů v Oslu sedmý, v závěrečném kole však upadl a propadl se až na 12. místo. V cíli proto praštil holí do země. Přesto si oproti sobotnímu sprintu o tři příčky polepšil.

Michal Šlesingr útočil na úvodní desítku, v závěru se ale propadl na 12. místo. foto: Český biatlon - Petr Slavík

Šlesingr dojel ve sprintu patnáctý. Opět vyhrál Fourcade, Björndalen má stříbro

„V hodnocení bych asi nepoužil moc slušných slov. Cítil jsem dneska, že mi dobře jedou lyže, ale bohužel jsem se rozmáznul,“ zlobil se v rozhovoru pro Českou televizi.“

„Ztratil jsem hůlku i rychlost. Škoda. Odjel jsem dobrý závod, páté místo bylo reálné,“ smutnil.

ONLINE REPORTÁŽ SI PŘEČTĚTE ZDE

Své první místo ze sprintu si udržel Francouz Martin Fourcade, a v Oslu tak po triumfu ve smíšené štafetě slaví zlato i ve třetím závodě.

Druhé místo po sprintu se podařilo udržet i 42letému norskému veteránovi Olemu Einaru Björndalenovi, třetí skončil jeho krajan Emil Hegle Svendsen.

Martin Fourcade se raduje z triumfu ve sprintu a celkově druhé výhry na MS v...
Michal Šlesingr.

Pro Björndalena je číslo 42 symbolické. Přesně tolik má nyní na kontě medailí z mistrovství světa.

Bronz je vítězství i pro Svendsena, který vyjížděl do závodu až ze 17. místa, navíc ve finiši porazil svého krajana Johannese Böa, který tak skončil znovu čtvrtý.

Na 22. místě dojel Michal Krčmář, Jaroslav Soukup skončil na 41. místě.

MS: muži - stíhací závod (12,5 km):

1. M. Fourcade (Fr.) 32:56,5 min. (3 trest. okruhy), 2. Björndalen -20,1 (2), 3. Svendsen -31,2 (1), 4. J. Bö (všichni Nor.) -38,3 (3), 5. Fak (Slovin.) -41,9 (0), 6. Desthieux (Fr.) -42,9 (0), 7. Lesser (Něm.) -43,3 (2), 8. Semenov (Ukr.) -50,0 (3), 9. Šipulin (Rus.) -59,9 (1), 10. Fillon Maillet (Fr.) -59,9 (2), ...12. Šlesingr -1:06,2 (1), 22. Krčmář -1:59,5 (2), 41. Soukup -3:23,7 (2).