7. března 2016 11:00 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Šlesingr: Na Ukrajince mám pifku. Nevěřím tomu, že u nich dopují jen jednotlivci

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 1Diskuse
Český biatlonista Michal Šlesingr v Chanty-Mansijsku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Český biatlonista Michal Šlesingr v Chanty-Mansijsku. | foto: Český biatlon, Petr Slavík

OSLO (Od našeho zpravodaje) Jel výborný závod, dobře běžel a až na jedinou chybu skvěle střílel. Do závěrečného kola stíhačky vyrážel Michal Šlesingr na biatlonovém šampionátu v Oslu ze sedmého místa a ve skupince bojující o pátou příčku. Jenže pak po kolizi s Ukrajincem Semenovem upadl, skončil dvanáctý a po závodě se tvářil pořádně rozzlobeně.

Polepšil jste si oproti sprintu o tři místa, dojel jste dvanáctý, ale dle výrazu tváře a odmrštění hůlky za cílem to pro vás není důvod k radosti, ale spíš naopak, že?
No je to velké zklamání. Mohl jsem jet o páté místo a jsem dvanáctý.

Když jste však o páté místo bojoval, v posledním kole jste upadl?
Přesně tak. Bohužel tam byl pád, ke kterému mi pomohl Ukrajinec Semenov. U něj mě to ultra štve, protože na ty Ukrajince máme pifku, když teď dva lidi z jejich týmu vychytali s dopingem. Nevěříme moc tomu, že je to záležitost jednotlivců. Takže jsme na ně už proto nakrklí. A ještě mě teď Semenov poslal k zemi, to mi moc nepřidá.

Michal Šlesingr se raduje ze třetího místa na SP v Ruhpoldingu.
Michal Šlesingr během závodu na MS v Oslu

Co se tam přesně stalo?
Bylo vidět při stoupání ke kostelíku, že on už toho má docela dost. Už se před něj dostal Jakov Fak a já se pak před něj dostával ve sjezdu. Jely mi dobře lyže, najížděl jsem do zatáčky a věděl jsem, že ji dovedu projet vnitřkem rychle a bezpečně, zatímco některé jiné závodníky v předchozích kolech dost vynášela.

Už před zatáčkou jsem byl na Semenovově úrovni, dvacet centimetrů za jeho botama. Musel vidět mé lyže. Ještě jsem na něj houknul, ale on mi prostor neudělal vůbec žádný. Spíš mi přišlo, že to tam naschvál utáhl a neměl jsem tak prostor, abych překládal. Lyže se mi smekla, vyneslo mě to, nepochytal sem to.

Jak složité pak bylo, abyste dojel aspoň ve skupince bojující o 9. místo, kam jste se po pádu propadl?
Ztratil jsem tím pádem rychlost, musel jsem celé to náměstí přejet a dostat zpátky hůl. Takový pád hrozně rozhodí z rytmu. Při dojezdu do cíle se mi už nohy víceméně motaly. Člověka pak ta koordinace moc neposlouchá. Pak už to byl takový marný boj.

Se Semenovem už jste se po závodě viděli?
Co mu má člověk říct? To by mě tu ještě dávali v televizi, že mu rozbiju drž.. nebo nevím.

Je dobře, že jsou nyní před vámi tři dny volna, aby naštvání vyprchalo? Nebo byste radši hned v pondělí zase závodil a urval lepší umístění?
Když jsem trošku nabroušenej, většinou je to pak pro mě na střelnici dobré. Ale teď nejsem trošku nabroušenej, ale hodně naštvanej, takže možná bude lepší se uklidnit. Jsme na mistrovství světa, tady se ta naštvanost násobí.

Michal Šlesingr v Ruhpoldingu.

Michal Šlesingr v Ruhpoldingu.

Jak se uklidníte?
No mám na to ty tři dny. Moje vnímání Ukrajinců se asi nezmění a s tím zbytkem se budu muset nějak poprat, no...

Běžecky jste během stíhačky vypadal dobře. Cítil jste tedy, že je šance bojovat s Fakem o páté místo?
Jo, to jsem klidně mohl. Měli jsme oporu v lyžích, jely nám super. Byly pasáže, kde jsem cítil, že to za nimi ani nemusím tolik hrotit, jel jsem si své tempo. Nepřipadal jsem si fyzicky špatně, v závodě jsem se furt s někým svezl, takže jsem nebyl vyšťavený. Jakov Fak tu není v nějaké zázračné formě, takže jsem s ním klidně mohl ten souboj o páté místo svést.

Také jediná rána mimo terč z dvaceti je dobrou bilancí, ne?
Je. Ale je té ležky škoda. Kdybych ji tam dal, jel bych víc vpředu a nemusel jsem mít ten karambol se Semenovem. Ale jediná chyba ze čtyř položek je super.

Tomáš Macek
  • 1Diskuse