24. listopadu 2009 16:22 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

'Slepý' sudí Hansson: Henryho ruku jsem neviděl, nebyla to má vina

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 9Diskuse
Martin Hansson. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Martin Hansson. | foto: www.daylife.com

STOCKHOLM Švédský fotbalový rozhodčí Martin Hansson přiznal, že uvažoval o konci kariéry kvůli kritice, která se na něj snesla za neodpískanou ruku francouzského útočníka Thierryho Henryho v baráži o mistrovství světa.

Nyní už se však těší zpátky na hřiště a za dva týdny by se měl objevit v posledním kole základní části Ligy mistrů. V mezinárodním fotbale působí Hansson osm let, ale podobný tlak jako po nedávném barážovém duelu ještě nezažil.

"Říkal jsem si, jestli mi tahle práce stojí za všechno to ponížení. Možná bych to neměl dělat," svěřil se osmatřicetiletý sudí švédskému listu Sydostran. Postěžoval si, že fotografové pronásledovali jeho rodiče, aby mohli pořídit snímek jejich domu.

Ačkoli se svými kolegy čelil výčitkám, že Henryho ruku před rozhodující brankou nepostřehli, Hansson trvá na tom, že se rozhodčí žádného pochybení nedopustili.

"Byla to nešťastná událost, která měla velké dopady pro irský tým, ale nebyla to naše chyba. Grafické znázornění té situace nás ospravedlňuje. V první chvíli jsem si myslel, že všechen ten povyk je kvůli gólu, ale nebyl," prohlásil Hansson.

Henry si v prodloužení duelu s Irskem zpracoval před brankou míč rukou a přihrál Williamu Gallasovi, jenž vyrovnal na 1:1 s zajistil Francii postup. První zápas v Dublinu vyhráli hosté 1:0. Irové požadovali opakování odvety, ale FIFA to zamítla.

Hansson už nyní žije návratem na trávník. "Čím dřív budu po téhle nešťastné epizodě znovu pískat, tím líp," uvedl. Rozjitřené reakce po zápase přiměly k úvahám o konci reprezentační kariéry i hlavního aktéra aféry Henryho, ale rozhodl se pokračovat.

ČTK
  • 9Diskuse
HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů
HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů

Maminka pod přezdívkou Adenka84 dokazuje, že opravdu lze omládnout! Během pár měsíců zhubla dvacet kilogramů – se dvěma dětmi, při návratu do práce a potížích se štítnou žlázou.