Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Slepička pomohl Spartě konečně dobýt Stínadla

20:21
TEPLICE/PRAHA - Desetileté marné dobývání teplických Stínadel konečně skončilo. Fotbalisté Sparty poprvé od října 2001 vyhráli ligový souboj na neoblíbeném stadionu, když porazili severočeského soupeře 1:0. Po týden staré porážce doma s Libercem tak Letenští znovu najeli zpátky na vítěznou kolej a vedou tabulku s osmibodovým náskokem na druhý Jablonec.

Teplice - Sparta, Vlastimil Vidlička ze Sparty (vlevo) a teplický hráč Lukáš Zoubele. foto: ČTK

O jedinou rozhodující branku se postaral útočník Miroslav Slepička, jenž se v lize trefil po třech letech a poprvé od svého letního návratu z chorvatského Dinama Záhřeb.

FK Teplice - Sparta Praha 0:1 (0:1)

Branka: 7. Slepička. Rozhodčí: Příhoda - Handlíř, Dobrovolný. ŽK: Ježdík - Pamič. Diváci: 5950.

Letenští dál postrádají svého nejlepšího pětigólového střelce Leonarda Kweukeho, který se pomalu zotavuje po zranění kotníku. Proto Slepička už podruhé za sebou zaujal místo v základní sestavě a Kamerunec začal na lavičce. Tentokrát šanci využil a stačilo mu k tomu šest minut.

Při rohovém kopu Marka Matějovského navrátilec líznul míč hlavou a za pomocí tyčky skóroval. "Ani nevím, kam jsem vlastně hlavičkoval. Stačil jsem míč jen tečovat a bylo štěstí, že to tam padlo. Tři body jsou pro nás nesmírně cenné," připomněl Slepička.

Jenže žádné další vyložené šance dlouho nepřicházely stejně jako momenty, které by diváky zvedaly ze sedaček. Sparta se snažila o vstřelení druhé pojišťující branky, proto se nakonec na hřiště dostal po jendozápasové pauze i Kweuke. V 63. minutě vystřídal právě Slepičku. Jsem soudnej, Leo je v Česku naprosto nadstandardní hráč. Je někde jinde než většina útočníků v naší lize. Já jsem proto rád, že naskočím a trochu mužstvu pomůžu," realisticky zhodnotil současné postavení v letenském kádru Slepička.

Nepřesnou rozehrávkou a chybami ale jen potvrzovala, že jí jí teplický fotbal nesedí. Od druhého poločasu převzali iniciativu domácí a tlačili se za vyrovnáním. Nebezpečnost jejich útoků nabývala na síle a vyvrcholila v 75. minutě, kdy Jindráček nedokázal překonat letenského brankáře Švengera, který před koncem zápasu vychytal i nadějnou střelu stejného hráče.