Fourcade suverénně ovládl stíhačku na MS. Moravec dojel na pátém místě

14:55aktualizováno  15:31
hochfilzen - Biatlonista Ondřej Moravec skončil i ve stíhacím závodu na mistrovství světa v Hochfilzenu pátý. Po dvou chybách na střelnici zopakoval své umístění ze sobotního sprintu. Titul obhájil Francouz Martin Fourcade a slaví jedenácté zlato z MS. Druhý skončil Johannes Thingnes Bö a třetí další Nor, třiačtyřicetiletý Ole Einar Björndalen.

Ondřej Moravec na SP v Östersundu. foto: Český biatlon - Petr Slavík

Moravec se po celý závod pohyboval kolem pátého šestého místa a po obou bezchybných střelbách vleže ztrácel jen pár sekund na medaili. Při „stojce“ však pokaždé jednou minul, ztratil kontakt s oběma Nory a od stupňů vítězů ho v cíli dělilo 8,4 sekundy, zhruba stejně jako ve sprintu.

STÍHAČKU MUŽŮ NA BIATLONOVÉM MS JSME SLEDOVALI V PODROBNÉ ON-LINE REPORTÁŽI ZDE!

„Vyjížděl jsem z poslední položky sedmý a dojel pátý, s tím musím být spokojený. Na kdyby se nehraje. Na víc prostě nebylo, takže páté místo prostě beru,“ řekl Moravec, který si pátým místem stejně jako v sobotním sprintu zajel nejlepší výsledek v této disciplíně na mistrovství světa.

Stupně vítězů MS v biatlonu ve stíhačce mužů (zleva): Nor Thingnes Johannes Boe, Martin Fourcade a Ole Einar Björndalen.

Mistr světa ve stíhačce mužů - Francouz Martin Fourcade.

Suverén posledních let Fourcade se odpoutal na špici hned po první střelbě a mohl si dovolit i poslední ranou minout terč. Třetí Björndalen do své rekordní sbírky přidal už 45. medaili z MS a ziskem medaile napodobil v Hochfilzenu svoji manželku, Bělorusku Darju Domračevovou, která skončila dopoledne ve stíhačce stříbrná.

Michal Šlesingr si závod pokazil na poslední střelbě třemi chybami a skončil třicátý, Adam Václavík s devíti trestnými koly obsadil 54. místo.

Mistrovství světa v biatlonu v Hochfilzenu (Rakousko)

Muži - stíhací závod (12,5 km): 1. M. Fourcade (Fr.) 30:16,9 (1 trest. okruh), 2. J. Bö -22,8 (3), 3. Björndalen (oba Nor.) -25,6 (1), 4. Šipulin (Rus.) -33,6 (1), 5. MORAVEC (ČR) -34,0 (2), 6. Bailey (USA) -34,7 (1), 7. Anev (Bulh.) -38,3 (1), 8. Eberhard (Rak.) -48,1 (3), 9. T. Bö (Nor.) -52,3 (2), 10. Schempp (Něm.) -52,4 (3), ...30. ŠLESINGR -2:39,9 (3), 54. VÁCLAVÍK (oba ČR) -4:53,2 (9).

Průběžné pořadí SP (po 17 z 26 závodů): 1. M. Fourcade 932, 2. Šipulin 611, 3. Schempp 585, 5. J. Bö 533, 5. Peiffer (Něm.) 512, 6. Björndalen 508, ...15. MORAVEC 337, 17. KRČMÁŘ 333, 22. ŠLESINGR 250, 52. SOUKUP 52, 56. VÁCLAVÍK 42, 94. T. KRUPČÍK (všichni ČR) 3.