Ibrahimovič se loučí se švédským dresem porážkou. Belgii poslal dál Nainggolan

20:55aktualizováno  22:52
NICE - Jeden z nejlepších švédských fotbalistů historie se vrací z letošního Eura už po základní skupině. Zlatan Ibrahimovič prohrál se svými parťáky ve svém posledním reprezentačním zápase kariéry 0:1 s Belgičany a do osmifinále nepostoupil. Švédové s ohledem na výsledek zápasu Itálie vs. Irsko (0:1) skončili ve skupině E na posledním místě.

Belgická radost. foto: Reuters

Belgičané svoji výhrou zároveň odsunuli mezi nepostupující týmy Turecko. Svižné utkání nabídlo šance na obou stranách, využít alespoň jednu však dokázali až Belgičané v závěru.

REPORTÁŽ ZE ZÁPASU ŠVÉDSKO VS. BELGIE SI PŘEČTĚTE ZDE!

Zařídili tak smutné loučení s reprezentační kariérou pro Zlatana Ibrahimovice. Hvězdný švédský útočník už před zápasem oznámil, že po šampionátu u národního týmu skončí, bude tak muset učinit se svou zemí na posledním místě tabulky po zisku jediného bodu.

Švédsko vs. Belgie (loučení Zlatana).
Švédsko vs. Belgie (gól Nainggolana).

Přímý souboj o postup začal ve svižném tempu a v páté minutě si Švédsko konečně připsalo první střelu na branku na turnaji. Po přímém kopu se dostal k míči v dobré pozici Marcus Berg, ale trefil jen gólmana Thibauta Courtoise.

Více šancí si nicméně vytvořila Belgie, tu vůbec největší v poslední minutě prvního poločasu. Kevin De Bruyne poslal do vápna centr z levé strany a Thomas Meunier ho jemnou tečí poslal jen pár centimetrů za vzdálenější tyč.

Švédsko - Belgie 0:1 (0:0)

(mistrovství Evropy ve fotbale ve Francii - skupina E, hráno v Nice)

Branka: 84. Nainggolan. Rozhodčí: Brych - Borsch, Lupp - Dankert, Fritz (všichni Něm.). ŽK: Ekdal, Johansson - Meunier, Witsel. Diváci: 35.000.

Švédsko: Isaksson - Lindelöf, Johansson, Granqvist, Olsson - Larsson (70. Durmaz), Ekdal, Källström, Forsberg (82. Zengin) - Berg (63. Guidetti), Ibrahimovic. Trenér: Hamrén.

Belgie: Courtois - Meunier, Alderweireld, Vermaelen, Vertonghen - Nainggolan, Witsel - Carrasco (71. Mertens), De Bruyne, Hazard (90.+3 Origi) - Lukaku (87. Benteke). Trenér: Wilmots.

Ačkoliv i do druhé půle nastoupili s větším gustem Belgičané, míč do sítě po hodině hry dostalo jako první Švédsko. Zásah Ibrahimovice ale nebyl uznán kvůli spornému ofsajdu. Krátce nato se po sólu prosadil i belgický útočník Romelu Lukaku, také jeho radost ale byla ze stejného důvodu zbytečná.

Po několika šancích obou týmů v závěru utkání se nakonec radovala Belgie. Radja Nainggolan napřáhl z dálky a s pomocí teče překonal v 84. minutě brankáře Andrease Isakssona.

Porážka Švédska znamená kromě konce na turnaji také konec reprezentační kariéry největší švédské hvězdy Ibrahimovice. Jeho úctyhodná čísla v národním dresu se zastavila na 116 utkáních a 62 gólech.

Belgie se v osmifinále utká se senzací turnaje Maďarskem v neděli 26. června od 21 hodin.