15:27aktualizováno  17:54
SAMARA - Poprvé v historii mistrovství světa musel o postupující do play off rozhodnout kritérium fair play. Ve skupině H se totiž sešli na druhém místě Japonsko a Senegal, tedy týmy, které měly stejný počet bodů, stejné skóre i vzájemný zápas (2:2). O tom, že do osmifinále postoupí Japonci rozhodl fakt, že mají o dvě žluté karty méně než Senegalci (6 karet).

Zklamaní hráči Senegalu foto: Reuters

Löw ven! 55 procent Němců si přeje jeho odchod z pozice trenéra reprezentace

Z prvního místa skupiny postupuje po výhře 1:0 nad Senegalem Kolumbijci, Poláci i přes výhru 1:0 nad Japonskem končí ve skupině čtvrtí.

Bizarní na celé záležitosti je, že Japonci postoupili díky kritériu fair play, i když posledních 15 minut zápasu s Polskem po gólu Kolumbijců v souběžném zápase prozdržovali.

Online ze zápasu Senegal - Kolumbie si přečtěte zde

Zápas v Samaře mezi Senegalem a Kolumbií rozhodl v 74. minutě hlavou po rohovém kopu stoper Yerry Mina, v prvním poločase sudí Milorad Mažič po poradě s videorozhodčím zrušil penaltu proti Kolumbii.

Senegal se stal prvním týmem v historii světových šampionátů, který nepostoupil kvůli vyšším počtu žlutých karet.

Japonci oslavují svůj postup s fanoušky
Kolumbijský kapitán Radamel Falcao se raduje z vítězného gólu.

Kolumbie, která před čtyřmi lety na MS v Brazílii došla do čtvrtfinále, slaví třetí postup do vyřazovací fáze v historii.

V osmifinále si jihoamerický celek zahraje s druhým týmem ze skupiny G, jímž bude Anglie, nebo Belgie.

28.června 2018 v 18:38, příspěvek archivován: 28.června 2018 v 18:51

Pro zobrazení videa musíte mít zapnutou podporu JavaScriptu

Závěrečných 10 minut se hráči vykašlali na fotbal!
Všichni byli spokojení. Japonci postupovali, Poláci byli rádi za jedno vítězství ve skupině.

Senegal - Kolumbie 0:1

Branka: 74. Mina. Rozhodčí: Mažič - Ristič, Djurdjevič (všichni Srb.) - Makkelie (video, Niz.). ŽK: Niang - Mojica. Diváci: 41.970.
Senegal: K. N'Diaye - Gassama, Sané, Koulibaly, Sabaly (74. Wagué) - Sarr, Kouyate, Gueye, Mané - Baldé (80. Konaté), Niang (86. Sakho).
Kolumbie: Ospina - Arias, D. Sánchez, Mina, Mojica - Uribe (83. Lerma), C. Sánchez - Cuadrado, Quintero, Rodríguez (31. Muriel) - Falcao (89. Borja).

Japonsko - Polsko 0:1

Branka: 59. Bednarek. Rozhodčí: Sikazwe (Zamb.) - Dos Santos (Angola), Siwela (JAR) - Orsato (video, It.). ŽK: Makino (Japonsko). Diváci: 42.189.
Japonsko: Kawašima - Sakai, Jošida, Makino, Nagatomo - Jamaguči, Šibasaki - Sakai, Okazaki (47. Osako), Usami (65. Inui) - Muto (82. Hasebe).
Polsko: Fabiaňski - Bereszyňski, Glik, Bednarek - Kurzawa (79. Peszko), Krychowiak, Góralski, Jedrzejczyk - Zieliňski (79. Teodorczyk), Lewandowski, Grosicki.