SLEDOVALI JSME ŽIVĚ: Vítková dojela sedmá, Krčmář s Moravcem propadli

aktualizováno  16:46
PCHJONGČCHANG - Čeští biatlonisté v olympijských stíhacích závodech v Pchjongčchangu nenavázali na medailové úspěchy z víkendových sprintů. Veronika Vítková, která startovala jako třetí, doběhla na sedmém místě, stříbrný medailista z úvodní disciplíny Michal Krčmář byl po sedmi střeleckých chybách až třicátý.

Michal Krčmář. foto: Reuters

Krčmář se po sedmi chybách propadl až na 30. místo, Moravec měl dokonce osm chyb

Pro druhé individuální olympijské zlato si dojela vítězka sprintu Němka Laura Dahlmeierová, druhá skončila Anastasia Kuzminová a získala v Koreji první slovenskou medaili.

Mužský závod stejně jako v Soči vyhrál lídr Světového poháru Francouz Martin Fourcade, který se po famózním běhu dokázal posunout z osmého místa po sprintu až na první.

Ještě před poslední čtvrtou střeleckou položkou figurovala Vítková na třetí příčce, ale po dvou chybách ztratila naději na další medaili.

„Je z toho sedmé místo, ale můžu být spokojená. Je to umístění do desítky. Další závody máme před sebou, tak uvidíme,“ řekla devětadvacetiletá Vítková.

Další česká reprezentantka Jessica Jislová udržela na desetikilometrové trati 23. místo, z nějž do stíhačky vybíhala.

Markéta Davidová klesla na 25. příčku a Eva Puskarčíková si naopak polepšila na 32. pozici. Ondřej Moravec udělal na střelnici ještě o jednu chybu více než Krčmář a z 29. místa se propadl až na 51. pozici.

Nizozemská rychlobruslařka Ireen Wüstová vyhrála závod na 1500 metrů a získala rekordní desátou olympijskou medaili.

Česká reprezentantka Nikola Zdráhalová při druhém startu na hrách v kariéře obsadila jedenácté místo. Od nejlepší desítky ji dělilo jen devět setin. „Jsem spokojená. S časem a rozhodně i s umístěním,“ řekla Zdráhalová.

Snowboardistka Šárka Pančochová skončila ve slopestylu šestnáctá. Zlatou medaili v závodu, který výrazně poznamenaly větrné poryvy a řada pádů, obhájila Američanka Jamie Andersonová.

Kanadští krasobruslaři se radují ze zlaté medaile v závodě družstev.
Jamie Andersonová z USA při finále slopestyle na olympijských hrách v...

Řada aktérek včetně české reprezentantky se však shodla, že měl být závod odložen. A že jsou rády, že přežily.

V jízdě v boulích potvrdil roli největšího favorita kanadský akrobatický lyžař Mikaël Kingsbury, dvojnásobný mistr světa vylepšil druhé místo ze Soči. Další zlato získala Kanada v soutěži krasobruslařských družstev.

Skokankám na lyžích kralovala Norka Maren Lundbyová, která vyhrála o 12 bodů před Němkou Katharinou Althausovou.

Obhájkyně zlata z olympijské premiéry žen v Soči a úřadující mistryně světa Carina Vogtová z Německa skončila pátá.

Medaile se měly rozdávat i v obřím slalomu žen, ten se ale kvůli silnému větru neuskutečnil a stejně jako nedělní mužský sjezd ho pořadatelé přeložili na čtvrtek.

Mezi branky se v Jongpchjongu měla vydat i čtveřice českých lyžařek včetně Ester Ledecké.