Anglie - Belgie 0:1. Belgičané jdou na Japonce, Anglie bude hrát s Kolumbií

19:22aktualizováno  22:01
kaliningrad - Fotbalisté Belgie zvítězili v závěrečném zápase skupiny G mistrovství světa v Rusku nad Anglií 1:0 a postoupili do osmifinále z prvního místa. Výběr Albionu skončil v tabulce druhý. Fotbalisté Tuniska se rozloučili se světovým šampionátem vítězstvím 2:1 nad Panamou a oslavili první výhru na MS po 40 letech a 13 zápasech.

Hráči Belgie slaví branku do sítě Anglie foto: Reuters

Přímý souboj dvou dosud stoprocentních týmů o vítězství ve skupině rozhodl na začátku druhého poločasu Adnan Januzaj.

Belgie si v osmifinále zahraje s druhým mužstvem ze skupiny H Japonskem, Anglie na úvod vyřazovací fáze narazí na Kolumbii.

online z utkání anglie - belgie si přečtěte zde

Belgie naplno bodovala i ve třetím utkání na turnaji a v základní hrací době vyhrála nad Anglií teprve druhý z celkových 22 zápasů.

„Rudí ďáblové“ protáhli sérii bez porážky na 22 duelů, naopak Angličané po 12 utkáních poprvé prohráli.

Tunisko slaví po 40 letech

Panama sice vedla od 33. minuty po vlastním gólu Jasína Maríi, v druhém poločase ale Tunisané otočili skóre brankami Fachraddína bin Júsifa a Vahbího Chazrího.

Oba týmy už před utkáním neměly šanci na účast v osmifinále, ze skupiny G postoupily Belgie a Anglie.

Hráči Panamy protestují proti výroku rozhodčího v zápase proti Tunisku
Zklamaný kapitán Eric Dier po zápase s Belgií

Do tuniské branky se postavil třetí gólman Ajmán Maslúsí a trenér Nabíl Maalúl musel doufat, že se nezraní nebo neinkasuje červenou kartu, neboť FIFA nedovolila africkému celku doplnit na soupisku dalšího brankáře.

Bin Mustafá i Hasan jsou zranění, jako náhradního gólmana tak kouč nominoval útočníka bin Júsifa.

Anglie - Belgie 0:1

Branka: 51. Januzaj. Rozhodčí: Skomina - Praprotnik, Vukan (všichni Slovin.) - Dias (video, Portug.). ŽK: Tielemans, Dendoncker (oba Belg.). Diváci: 33.973.
Anglie: Pickford - Jones, Stones (46. Maguire), Cahill - Alexander-Arnold (79. Welbeck), Loftus-Cheek, Dier, Delph, Rose - Rashford, Vardy.
Belgie: Courtois - Dendoncker, Boyata, Vermaelen (74. Kompany) - Chadli, Fellaini, Dembélé, T. Hazard - Januzaj (86. Mertens), Batshuayi, Tielemans.

Panama - Tunisko 1:2

Branky: 33. vlastní Maríá - 51. Bin Júsif, 66. Chazrí. Rozhodčí: Šukrallá - Tulefát (oba Bahrajn), Marrí (Katar) - Martins (video, Portug.). ŽK: Ávila, G. Gómez, Tejada - Sasí, Badrí, Čaalalí.
Panama: Penedo - Machado, R. Torres (56. Tejada), Escobar, Ovalle - Bárcenas, Godoy, G. Gómez, Ávila (81. Arroyo), J. L. Rodríguez - G. Torres (46. Cummings).
Tunisko: Maslúsí - Naggúz, Baduí, Maríá, Haddadí - Sasí (46. Badrí), Schirí, Čaalalí - F. bin Júsif, Chazrí (89. Srarfí), Slití (77. Chalíl).