Slavný Liverpool se trápí, nedokázal porazit ani Birmingham

7:56
LIVERPOOL - Krize fotbalového Liverpoolu nekončí. Tým trenéra Rafaela Beníteze dnes na vlastním hřišti jen remizoval 2:2 s nováčkem z Birminghamu a v posledních devíti soutěžních zápasech si připsal jedinou výhru.

Liverpool se trápí. foto: ČTK

Liverpool poslal do vedení ve 13. minutě David N'Gog, Birmingham ale ještě do přestávky skóre otočil. Nejprve se trefil Christian Benítez a vedení hostujícímu celku na Anfield Road zařídil ve třetí minutě nastavení první půle Cameron Jerome, který střelou zhruba z 30 metrů překvapil brankáře Pepeho Reinu.

Ve druhé půli měl Liverpool místy až drtivý tlak, ale obrana Birminghamu odolávala. Vyrovnat se domácím podařilo až poté, co N'Gog v 71. minutě nafilmoval pád ve vápně a rozhodčí nařídil penaltu, kterou proměnil kapitán Steven Gerrard.

Liverpool pak navzdory velkému tlaku nedokázal strhnout vítězství na svou stranu a po 12. kolech mu patří až sedmá příčka. Slavný klub má na kontě 19 bodů a na vedoucí Chelsea ztrácí 11 bodů.