14. června 2010 17:45 Lidovky.cz > Sport > MS ve fotbale

Slavný anglický kanonýr Shearer: Capello by měl Greena posadit na lavičku

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Anglie - USA (Greenova hrubice). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Anglie - USA (Greenova hrubice). | foto: Reuters

LONDÝN Bývalý kapitán anglických fotbalistů Alan Shearer předpokládá, že brankáře Roberta Greena, který hrubě chyboval v zahajovacím duelu Albionu na světovém šampionátu s USA, nahradí ve druhém utkání základní skupiny proti Alžírsku devětatřicetiletý David James. Anglický kouč Fabio Capello zatím rozhodnutí o tom, kdo bude v pátek stát mezi tyčemi, neoznámil.

"Myslím si, že trenér Capello nejspíš vyndá Greena proti Alžírsku z branky a posadí ho na lavičku. A podle mě to bude správné rozhodnutí," prohlásil Shearer v rozhovoru pro BBC.

Green podle něj prožívá hodně těžké chvíle, a proto by nebylo dobré, aby mezi tyčemi zůstal. "Dovedete si představit, co by si soupeř myslel, kdyby Robert nastoupil, když jeho sebevědomí je teď pravděpodobně někde na dně? Zkoušeli by na něj střílet z každé pozice, byl by strašně nervózní," mínil Shearer.

Trojlístek anglických brankářů (Hart - vlevo, vzadu, Green a James).

Capello má před dalším pokračováním turnaje na výběr ze tří gólmanů. Vedle Greena a Jamese figuruje ve výběru ještě Joe Hart z Manchesteru City. "Předpokládám, že Capello se rozhodne pro Jamese, protože má nejvíc zkušeností," uvedl Shearer.

Green se zařadil po bok dalších chybujících gólmanů Albionu po nevídané minele ze 40. minuty duelu s USA, kdy propustil za svá záda nepříliš prudkou a málo umístěnou střelu z kopačky Clinta Dempseyho.

Anglie - USA (Greenova hrubice).

Shearer se nechtěl příliš pouštět do spekulací, zda Green doplatil na nevypočitatelný míč Jabulani. Nebo zda na něj dolehl tlak z premiéry na MS poté, co Capello oznámil základní sestavu na duel s USA jen necelé dvě hodiny před výkopem.

"Mohl ho fakt, že dvě hodiny před zápasem nevěděl, zda nastoupí, ovlivnit? Fajn, mohlo to změnit jeho přípravu, ale pořád to není žádná omluva pro takovouhle chybu," podotkl Shearer. "Bude ho to pronásledovat zbytek života, ale už s tím teď nic nemůže udělat. Musíme se přes to snažit přenést," dodal.

ČTK