Slávisté ve Zlíně po nájezdech padli, rozhodl Leška

21:25
ZLÍN - Hokejisté Zlína porazili v předehrávce 27. kola extraligy pražskou Slavii 4:3 po samostatných nájezdech. V úvodu utkání vstřelil dva góly v rozmezí dvou minut Roman Vlach, přesto to Zlínu nestačilo na výhru v základní hrací době. Slavia totiž ve třetí třetině srovnala s domácími krok a podařilo se ji vynutit si prodloužení. Druhý bod nakonec získali zásluhou Petra Lešky Berani.

Třinec - Zlín, radost zlínských hráčů z prvního gólu. foto: ČTK

Již po půlminutě utkání si hokejisté Zlína vyzkoušeli hru v početní výhodě, vyloučení Alinče ale potrestat nedokázali. Následně ale vstřelil dva slepené góly Vlach. Jeho trefy od sebe dělily dvě minuty. Na opačné straně chytil brankář Horčička do lapačky propagační střelu Doležala a poté si poradil i s pokusem Vondrky.

V polovině první třetiny odčinili v oslabení domácí hráči svůj technický prohřešek za špatné střídání. Ke konci první dvacetiminutovky se hosté usadili v obranném pásmu Zlína, Kůrka ale vystřelil zblízka pouze do připraveného Horčičky.

Zlín - Slavia Praha 4:3 po sn.

Branky a nahrávky: 4. Vlach (Kubiš), 6. Vlach (Ondráček, Tesařík), 46. Ondráček (Lučka), rozhodující sam. nájezd Leška - 43. Krejčík (Krenželok), 47. Kůrka (Alinč, Kuboš), 57. Kadlec (Kůrka).

Rozhodčí: Mikula, Šír - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:3, navíc Sim (Slavia) 10 min. Bez využití. Diváci: 3521.

Pražané mohli snížit v polovině duelu, kdy byl vyloučen Veselý, v oslabení si brankář Horčička připsal několik zákroků a jeho tým se ubránil bez újmy na skóre. Poté se oba týmy přetlačovaly o přechod přes střední pásmo. Ani jeden celek si vážnější šanci nevytvořil. Smůlu měl zlínský Důras, neboť jeho střela skončila na brankové konstrukci Furchovy svatyně.

Snížit se hostům podařilo ve 43. minutě. Zlínští se sice ubránili v oslabení, ale po návratu Čecha si vybral slabší chvilku brankář Horčička. Po odrazu puku od zadního hrazení se jej srazil betonem do branky. Poté Zlín nevyužil další přesilovku, ale mrzet jej to mohlo jen chvilku. Na 3:1 totiž následně zvýšil Ondráček.

Slavia se ale rychle dostala zpět do kontaktu. Po pěkné individuální akci snížil Kůrka. Poslední minuty základní hrací doby tak nabídly zajímavou zápletku. V ní měli navrch hosté a v 57. minutě se dočkali vyrovnání.

Prodloužení zajistil kapitán Kadlec. O vítězi se nerozhodlo ani v prodloužení, i když v jeho závěru hráli hosté přesilovou hru. Na řadu tak přišly samostatné nájezdy. V nich byli úspěšnější domácí, kterým zajistil výhru Petr Leška, jenž proměnil dva nájezdy.

DALŠÍ STŘEDEČNÍ ZÁPAS

Plzeň - Karlovy Vary 5:4 (2:3, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky
: 2. Pitule (Dvořák), 5. Johnson (Pitule, St. Pierre), 33. Kratěna (Martin Straka, Stránský), 36. Duda (M. Heřman, Pletka), 48. Kinrade (Pitule) - 10. Kumstát (Skuhravý), 12. Nosek (Pech, Skuhravý), 13. Skladaný (Mocek, Gawryletz), 46. Košťál (Skladaný).

Rozhodčí: Hribik, Šindler - Jindra, Pouzar. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:2. Diváci: 3642.