Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Slavia doma Kodaň neporazila, oba týmy po remíze 0:0 berou bod

20:50aktualizováno  23:03
PRAHA - Hráči Slavie remizovali ve čtvrtém zápase skupiny Evropské ligy doma s Kodaní bez branek. Pražané sice nenavázali na výhru 1:0 z prvního vzájemného duelu před dvěma týdny, ale před lídrem dánské ligy udrželi dvoubodový náskok na postupovém druhém místě tabulky.

Jan Bořil. foto:  Michal Šula, MAFRA

Slavia - Kodaň 0:0 (0:0)

Slavia: Kolář – Frydrych, Ngadeu, Deli, Bořil – Stoch, Souček, Sýkora (79. Baluta), Traoré, Zmrhal (79. Škoda) – Olayinka

Kodaň: Andersen – Ankersen, Vavro, Bjelland, Boilesen (35. Bengtsson) – Skov (64. Thomsen), Greguš, Zeca, Falk (79. Wind) – Sotiriou, N´Doye

V předposledním pátém kole skupiny se Slavia představí 29. listopadu na půdě posledního týmu tabulky Bordeaux, které má po dnešní remíze 1:1 s Petrohradem první bod. Tabulku vede ruský celek s osmi body a jednobodovým náskokem před Pražany.

Slávisté potvrdili, že mají spolu s Chelsea nejlepší obranu celé soutěže. Ve čtyřech zápasech ve skupině inkasovali jediný gól a Kodani za obě utkání nepovolili ani jednu přímou střelu na branku.

Slávistický kouč Trpišovský nemohl nasadit ani jednoho ze tří hráčů zraněných v nedělním derby - Hušbauera, Coufala a Kúdelu. Do zahajovací jedenáctky místo nich naskočili obránci Frydrych s Delim a poprvé od doléčení záložník Sýkora. V dresu Kodaně stejně jako před 14 dny chyběl zraněný český zadák Lüftner, který si tak proti svému bývalému klubu nezahrál.

Podobně jako v prvním vzájemném zápase se na trávníku odehrával především boj. Pražané byli většinu času aktivnějším týmem, ale hrozili spíš jen střelami z dálky. V 11. minutě protáhl brankáře hostů Stoch, poté se Frydrychova tečovaná střela otřela o tyč.

Momentka z utkání Slavia - Kodaň.
Nastoupení fotbalisté Slavie.

V 37. minutě zasáhl jeden z hostujících hráčů Sýkoru ve vápně do hlavy, ale penalta se nepískala. Krátce nato si N’Doye málem srazil centr do vlastní sítě. Lídr dánské ligy byl téměř celý první poločas v ofenzivě neškodný, ve 44. minutě se ale uvolnil pravý obránce Ankersen a křížnou střelou jen těsně minul.

Slavia po pauze dál dobývala hostující branku, ale k šancím se nemohla dostat. V 70. minutě zahrávali Pražané po Bjellandově ruce přímý kop těsně zpoza vápna, Stochův pokus však Andersen vyrazil.

Kodaň rezignovala na ofenzivu a za oba zápasy se Slavií ani jednou nevystřelila mezi tyče. Domácí trenér v závěru posílil ofenzivu o Škodu s Balutou, ale lídr české ligy už výrazněji nezahrozil.