Slávisté doma po šesti zápasech padli, ostudně podlehli Pardubicím

21:05
PRAHA - Hokejisté Slavie prohráli v utkání 35. kola extraligy s Pardubicemi vysoko 1:5. Pražané ztratili body v domácím prostředí po předchozí sérii šesti výhrách, Východočeši je porazili poprvé v této sezoně. Pod výhru Eatonu se shodně třemi body podepsali útočníci Martin Bartek a Radovan Somík; Bartek si připsal dvě branky a asistenci, Somík tři finální přihrávky.

Slavia - Pardubice (Petr Koukal vlevo a František Kaberle) foto: ČTK

Ráz utkání určila již úvodní jedenáctiminutovka. V polovině páté minuty šel pykat na trestnou lavici jako první hříšník duelu Vašíček a hned během prvních deseti vteřin jeho trestu stihl Bartek dvě rány - první namířil do tyče, po té druhé už mohl jásat z vedoucího gólu svého týmu. Na konci sedmé minuty ho téměř napodobil domácí Doležal, jenže ten v obrovské šanci orazítkoval horní tyčku a po pár vteřinách to znovu zopakoval.

Výsledky 35. kola

Třinec - Karlovy Vary 4:3 v prodl. (1:2, 0:0, 2:1 - 1:0),
Mladá Boleslav - Liberec 2:3 v prodl. (0:0, 2:1, 0:1 - 0:1),
Č. Budějovice - Zlín 4:0 (3:0, 1:0, 0:0),
Vítkovice - Brno 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0),
Slavia - Pardubice 1:5 (0:3, 0:2, 1:0).

V desáté minutě propadli slávisté ve středním pásmu, Bartek se Somíkem se dostali do přečíslení dvou na jednoho, místo zakončení však Bartek ještě předložil puk dojíždějícímu Kaberlemu a ten s přehledem skóroval. O 83 sekund později lovil domácí gólman Kopřiva puk ze sítě potřetí, když ho z hranice brankoviště nadvakrát překonal Mezei. Slavia se naproti tomu očividně trápila a do šancí se nedostala ani skrze přesilové hry.

Jestliže Pražané pomýšleli na případný zvrat, Východočeši tuto ideu velice rychle utnuli. V polovině 23. minuty vypálil ostře Zohorna, Kopřiva puk vyrazil do bránícího Žižky a bylo to 4:0 pro obhájce mistrovského titulu.

Při bezkrevném výkonu Slavie bylo zřejmé, že šlo o definitivní hřebíček do červenobílé rakve. Ve 32. minutě navíc přidal po Somíkové odražené střele od zadního hrazení pátou branku hostů Bartek.

Ve třetím dějství se mezi tyče slávistické branky postavil náhradník Furch, jehož nejprve při Mezeiově ráně zachránila tyč, posléze ho zblízka trefil ve velké šanci Nakládal. V 54. minutě se na druhé straně dočkala čestného úspěchu i Slavia, postaral se o něj Žejdl.

Slavia Praha - Pardubice 1:5

HC Slavia Praha - HC Eaton Pardubice 1:5 (0:3, 0:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 54. Žejdl (Kadlec, Vondrka) - 5. Bartek (Somík), 10. Kaberle (Bartek, Somík), 11. Mezei (Radil), 23. Zohorna, 32. Bartek (Somík).

Rozhodčí: Šindler, Šír - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:1. Diváci: 7169.

Slavia Praha: M. Kopřiva (41. Furch) - Kadlec, Špelda, Roth, Žižka, Kuboš, Vašíček, Kolařík, Barák - Pospíšil, Benda, Vondrka - T. Svoboda, Skořepa, Tomica - Žejdl, P. Jelínek, Doležal - Micka, Poletín, Sklenář. Trenéři: V. Růžička st., Čelanský a Beránek.

Pardubice: M. Růžička - Nakládal, Kaberle, Píša, Kočí, Kolář II, Mezei - Bartek, Koukal, Somík - Kolář I, Kousal, Starý - Radil, Zohorna, Buchtele - Pineault, Špirko, Rákos. Trenéři: Jandač a Hynek.