Slávista Mičola: Přes pohár se můžeme dostat do Evropské ligy

8:16
PRAHA - Poprvé po zranění nastoupil v základní sestavě a hned fotbalové Slavii zajistil postup do čtvrtfinále domácího poháru. Záložník Tomáš Mičola se proti Varnsdorfu trefil už v 7. minutě odvety, čímž stanovil konečné skóre 1:0. A to pražskému týmu stačilo.

Slavia Praha - České Budějovice. Tomáš Mičola ze Slavie se raduje z gólu foto: ČTK

Po zranění poprvé v základní sestavě a hned jste rozhodl o postupu do čtvrtfinále poháru.
Musím se přiznat, že jsem šťastnej. Jsem moc rád, že to byl vítězný gól, díky kterému jsme postoupili do jarního čtvrtfinále.

I když jste šance měli, druhý gól jste nepřidali. Nestrachovali jste se s blížícím se koncem, že o postup můžete přijít?
V hlavách jsme to měli. Gól soupeře by byl za dva a my bychom museli přidat ještě jeden gól. Klobouk dolů, jak to zvládli kluci v obraně a brankář Rakovan.

Čím to podle vás bylo, že ten druhý gól ne a ne přijít?
Neproměnili jsme šance. Troufnu si říct, že už v prvních dvaceti minutách to mohlo být dva nebo tři nula. Ve druhém poločase to samé. Varnsdorf sice hraje druhou ligu, ale má šikovné hráče a dobrého trenéra. Hráli hezký, agresivní fotbal.

Z kabiny byl po zápase slyšet vítězný pokřik. Je to důkaz, že pohár berete opravdu vážně? Berete to jako možnost, jak se dostat do Evropské ligy?
Pro nás už je to asi jediná cesta... I když v lize můžeme vyhrát třikrát nebo čtyřikrát za sebou a může se to úplně obrátit. Pořád tomu věříme a nic nevzdáváme. Ale na pohár klademe velký důraz, protože víme, že se přes něj do Evropské ligy můžeme dostat.

Ve čtvrtfinále vás čeká lepší z dvojice Brno - Žižkov. To jsou také hratelní soupeři, ne?
Určitě ano. Žižkov vyhrál první zápas jedna nula, takže klidně zase můžeme narazit na druholigového soupeře.

Pod trenérem Koubkem jste dali vždy maximálně jeden gól. Musíte se teď zaměřit právě na útočnou fázi?
Proti Plzni jsme měli pět gólových šancí a s Bohemkou mohl ten výsledek také vypadat jinak. Každopádně někdy je těžší vyhrát jedna nula než tři nula. Dobré je, že jsme podruhé za sebou gól nedostali, takže jsme po těch nedávných domácích debaklech šťastní.

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...