12. srpna 2016 0:30 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda v Riu 2016

Slavili jsme se synem v tréninkové hale s judisty, řekla Krpálkova manželka Eva

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Čtveřice medailistů. Ázerbájdžánce Gasimova (vlevo) vyřadil Krpálek ve finále,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Čtveřice medailistů. Ázerbájdžánce Gasimova (vlevo) vyřadil Krpálek ve finále,... | foto: Reuters

PRAHA V potemnělé sportovní hale Folimanka se v půl jedenácté večer náhle ozval bouřlivý řev a volání „Je to tam“. Judista Lukáš Krpálek právě vyhrál zlatou olympijskou medaili a jeho nejbližší přátelé, kolegové z klubu USK Praha a rodina v čele s manželkou Evou a synem Antonínem sledovali triumf přímo na tatami v jeho tréninkové hale.

„Původně jsme měli naplánovanou dámskou jízdu, mělo ke mně přijet deset kamarádek. Ale pak jsme se rozhodli přijet do haly, kde to sledovali kluci. Kdyby to bylo u nás doma, tak bychom to tam asi zbořili,“ řekla ČTK Eva Krpálková, manželka zlatého medailisty.

„Je to úžasný pocit, jsem na něj ohromně pyšná,“ dodala.

Přenos přímo z tatami takto sledovali už při minulých hrách v Londýně. Už ve tři hodiny odpoledne se zhruba čtyřicet lidí sešlo, aby společně Krpálkovi fandili.

Pak si jen odskočili na večeři a na finálový blok byli zpět. To už hala byla zamčená, a tak se do budovy muselo zadním vchodem, kudy své kolegy pustil reprezentant Michal Horák, jenž na Folimance bydlí.

Potmě všichni seděli na žíněnkách, sledovali zápasy v televizi a popíjeli pivo. Partnerky judistů se staraly o děti včetně Antonína Krpálka, který se narodil na začátku července. Ten slavný moment svého otce prospal.

Synka probral až bouřlivý řev

Probral ho až bouřlivý řev, když Krpálek hodil Elmara Gasimova z Ázerbájdžánu na ipon a bylo jasné, že získal pro české judo historickou medaili. Při medailovém ceremoniálu došlo i na sprchu šampaňským a všichni si připili na vítězství.

„Myslím si, že Lukáš je rád, že jsme se tu takto všichni sešli. Je to tradice, která začala při hrách Londýně,“ řekl další z českých reprezentantů Jakub Ječmínek.

„Tehdy jsme se tu také takhle sešli a hrozně se nám to líbilo. Takže jsme v tom pokračovali. Začalo to ve tři a bude pokračovat do noci, protože je co slavit,“ dodal.

Je to tam. Lukáš Krpálek slaví zlatou medaili-
Zlatý Lukáš Krpálek na stupních vítězů zářil štěstím.

Eva Krpálková byla u předchozího největšího úspěchu manžela v podobě titulu mistra světa osobně. Nyní soutěž sledovala jen na dálku, o to více se těší, až se úspěšný olympionik vrátí domů a budou moci oslavit zlato společně.

„Před odletem byl hodně nervózní a bylo to na něm poznat, i když se snažil. Bylo cítit, že mu na tom hrozně záleží. Teď si splnil svůj sen. Věřím, že už bude uvolněnější,“ řekla Krpálková, dcera předsedy tenisového svazu Iva Kaderky.

Věří, že Krpálkovi k triumfu pomohlo i to, že před Riem díky narození syna nemyslel jen na turnaj. „Spíš myslel na narození dítěte než na olympiádu. Neodpočítával dny jako jindy. Psychicky ho to odlehčilo,“ uvedla.

ČTK
  • 0Diskuse