Slavii tři góly během sedmi minut nestačily. Třinec vyhrál 5:3

16:55aktualizováno  22:02
TŘINEC/PRAHA - První semifinále hokejové Tipsport extraligy vyhrál Třinec nad Slavií 5:3. Oceláři do utkání vstoupili výborně a postupem času si vytvořili pohodlný čtyřbrankový náskok. Ovšem Slavia se nevzdala a ve třetí dvacetiminutovce během sedmi minut utkání třemi góly zdramatizovala. Třinec minutu a půl před koncem uklidnil Květoň pátým gólem ve slávistické síti.

Třinec (Krajíček). foto: ČTK

Třinec, vítěz základní části, vstoupil do semifinálové bitvy brilantně. Po osmi minutách vedl po brankách Bonka a Krajíčka 2:0, navíc Varaďa s Bonkem nastřelili tyč slávistické branky.

Oceláři pokračovali ve spanilé jízdě a Slavii do gólových šancí nepouštěli. Ve druhé dvacetiminutovce navíc přidali další dva góly a o vítězství domácích nikdo pochybovat nemohl. O jeden se postaral Martin Růžička, který skóroval v desátém utkání v řadě, čímž vytvořil rekord samostatné české extraligy. "Dostal jsem nádhernou přihrávku do nájezdu, stáhnul jsem si to do forhendu a nějak to vyšlo," uvedl Růžička.

"Poslední dobou už jsem na ten rekord trošku myslel. Samozřejmě, že mě to těší. Ale je play off a teď jsou důležité vítězství a ne góly," přiznal po utkání Růžička.

"Nezachytili jsme začátek. Po našich velkých chybách jsme Třinci nabídli spoustu šancí, které domácí využili. Po častých vyloučeních nám navíc docházely síly, tím jsme domácí posadili na koně," komentoval asistent slávistického kouče Růžičky Čelanský.

Třinec - Slavia (Vondrka odpaluje kotouč z brankové čáry).

Jenže Slavia už v sedmém čtvrtfinále proti Liberci předvedla fantastický obrat a proti Třinci se pokoušela o senzaci číslo 2. Peklo rozpoutal ve 45. minutě Vašíček, když se na led z trestné lavice a v samostatném úniku nadvakrát překonal brankáře Hamerlíka poprvé.

"Nebylo co ztratit. Gól nám pomohl, přidali jsme další a oni se začali bát o výsledek. Po našem třetím gólu už to bylo o štěstí, jestli tam něco ještě spadne," uvedl slávista Vašíček.

"Tohle naše mužstvo je silné, jdeme za úspěchem. Víme, že se může stát cokoliv. Je to poučení do dalšího zápasu. Kdybychom prohráli 0:5, tak máme hlavy dolů, takhle víme, že jsou hratelní a příští zápas musíme hrát líp," dodal tvrďák Vašíček.

O čtyři minuty později zakončil efektivní kombinaci s Krejčíkem a Krenželokem Pospíšil bekhendovým blafák a domácí znervózněli.

Slavia (Pospíšil).

Mezeru v rozhozené třinecké obraně rovněž využil Micka. Najel do útočného pásma a střelou mezi Hamerlíkovy nohy snížil na rozdíl jediné branky - 4:3. "Vyrobili hrubé chyby. Rychle jsme se pak nastartovali zpátky. Je to ale velké ponaučení, kluci viděli sílu Slavie. Nesmíme podcenit jedinou chvilku v zápase," pravil třinecký trenér Marek.

"Na hřišti Slavie by to asi byl velký problém. Když už se to stalo, podrželi nás skvělí diváci," dodal ke třem slepeným gólům sešívaných Marek.

Posléze si sešívaní vykoledovali faul a hráli početní výhodu. S tou, jak je jejich zvykem, naložili prachbídně a přesilovku nabídli Třinci. V ní Květoň u pravého mantinelu dlouho hledal lépe postaveného spoluhráče, nakonec zvolil střelu a mohl se radovat z páté branky ve slávistické síti.

Semifinále hokejové Tipsport extraligy:

HC Oceláři Třinec - HC Slavia Praha 5:3 (2:0, 2:0, 1:3)
Branky a nahrávky: 4. Bonk (M. Růžička, Hrabal), 8. Krajíček (M. Růžička, Zíb), 34. Adamský (Peterek, Kohn), 40. M. Růžička (Seman), 59. D. Květoň (Polák, Polanský) - 45. Vašíček (T. Svoboda), 49. Pospíšil (Krenželok, Krejčík), 52. Micka (Roth). Rozhodčí: Hribik, Jeřábek - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 9:13. Využití: 2:0. Diváci: 5200 (vyprodáno). Stav série: 1:0.

Třinec: Hamerlík - Hrabal, Seman, Krajíček, Zíb, Lojek, Hudec - M. Růžička, Bonk, Varaďa - D. Květoň, Polanský, Polák - Kohn, Peterek, Adamský - Hrňa, McGregor, Orsava. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.

Slavia: Kopřiva - Kadlec, Žižka, Kuboš, Krejčík, Roth, Kolařík, Vašíček - Micka, P. Jelínek, J. Doležal - Pospíšil, T. Svoboda, Tomica - Krenželok, Sklenář, Vondrka - Endál, Třetina, M. Čermák - od 34. min. navíc Holec. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.