Slavia ztratila s Jabloncem. Alespoň bod zachránil v závěru Mešanović

19:11
PRAHA - Fotbalisté Slavie jen remizovali v 26. ligovém kole doma s Jabloncem 1:1 a částečně si pokazili oslavy převzetí stadionu v Edenu. Hosté vedli od 73. minuty po vlastní trefě Michaela Lüftnera, v poslední minutě vyrovnal Bosňan Muris Mešanovič. Pražané si zkomplikovali boj o titul a ve výhodě je nyní mistrovská Plzeň.

Muris Mešanović slaví se spoluhráči. foto: MAFRA

Plzeň se po výhře nad Duklou dostala do čela, Boleslav v souboji o Evropu vyhrála ve Zlíně

Slávisté sice o skóre vedou tabulku, ale Viktoria má lepší vzájemnou bilanci, která po sezoně rozhoduje. Jablonec remízou napravil porážku 2:4 s Příbramí a je sedmý.

Slavia před zápasem symbolicky převzala stadion v Edenu, který v pátek definitivně získali čínští majitelé klubu společnost CEFC. Natěšení fanoušci očekávali úvodní tlak domácích, ale Pražanům se v první půli nedařilo. Jablonecký gólman Hrubý musel vážněji zasahovat jen v sedmnácté minutě, kdy vyrazil Zmrhalovu střelu.

Hostující hráči po minulé domácí porážce se zachraňující se Příbrami dostali od vedení pokutu a v Edenu předváděli mnohem lepší výkon. V 73. minutě poslal jablonecký Jankovič centr do vápna a Lüftner zasáhl balon hlavou tak nešťastně, že si jej srazil do vlastní branky. Slavia se dostala do velké křeče a Severočeši mohli dvakrát vedení pojistit. Jenže v 78. minutě vychytal Trávníka skvělý Pavlenka a střídající Považanec pálil těsně nad.

Slávista Jan Sýkora (v bílém) v souboji s jabloneckým Tomášem Hübschmannem (v zeleném).

Hosty přišly zahozené šance pořádně draho. V 90. minutě se po chybě obrany dostal do úniku Mešanovič, přesnou střelou k tyči potvrdil pozici jednoho z nejplatnějších náhradníků v soutěži a zachránil Slavii ligovou neporazitelnost po trenérem Šilhavým. Červenobílí ale podruhé za sebou nevyhráli, v úterý po prohře 0:1 se Zlínem vypadli z domácího poháru.

Teplicím se vzdálila Evropa, v Karviné padlo šest branek

26. kolo:

Karviná - Hradec Králové 4:2 (22. Dressler, 25. Budínský, 66. Kalabiška, 89. Wágner - 37. Mudra, 55. Martan)
Teplice - Slovácko 2:2 (53. a 71. z pen. Fillo - 2. Zajíc, 56. Navrátil)

Slavia - Jablonec 1:1 (90. Mešanovič - 73. vlastní Lüftner)

Fotbalisté Teplic zaváhali v boji o pohárové příčky a doma jen remizovali 2:2 se Slováckem. Hosté dvakrát vedli po gólech Tomáše Zajíce a Jana Navrátila, za domácí pokaždé vyrovnal Martin Fillo, který jednou skóroval z penalty. Páté Teplice v tabulce ztrácejí na čtvrtou Mladou Boleslav čtyři body.

Teplickým se sen o pohárech začal hroutit už v předchozích dnech - souhra výsledků v semifinále domácího poháru rozhodla, že postup nezaručí ani páté místo, pak Boleslav nezaváhala ve Zlíně.

Fotbalisté Hradce Králové prohráli v nováčkovském souboji v Karviné 2:4 a zůstali na předposledním místě tabulky. „Votroci“ počtvrté za sebou nebodovali a na čtrnáctou Jihlavu ztrácí dva body. Domácí Slezané naopak utnuli sérii pěti porážek.

Nejprve se během tří minut první půle prosadili domácí Patrik Dressler s Lukášem Budínským, před pauzou snížil Jan Mudra a krátce po změně stran vyrovnal Ladislav Martan. V 66. zápas rozhodl Jan Kalabiška a v závěru ještě přidal pojistku Wágner.