Slavia zkolabovala, Žižkov jí nadělil tři branky

19:15
PRAHA - Po prohře 0:3 se Žižkovem a především po dalším tragickém představení mizí Slavii vysněný titul opět v nenávratnu a svěřenci Karla Jarolíma by se měli začít strachovat o druhou příčku. První branku vstřelil po nedůslednosti celé obrany Slavie včetně gólmana Vorla Koukal. Těsně před slavistický brankář byl vyloučen za faul na unikajícího Kušníra a sešívané poslal z penalty do kolen Šťastný. V tragikomedii pokračoval v druhém poločase kapitán Brabec, který neproměnil penaltu a poslední hřebík do sešívané rakve zasadil chvíli před koncem střídající Švancara.

Zdeněk Koukal dává první gól zápasu. foto: ČTK

Jedenáctkrát za sebou dokázali fotbalisté Slavie Praha doma Žižkov porazit, ale v tu nejméně vhodnou chvíli proti Viktorii neuspěli. Na Strahově prohráli 0:3, po porážce v Teplicích si připsali další nezdar a pravděpodobně si zavřeli dveře k cestě za titulem. Slavia se navíc musí začít strachovat i o druhé místo. Pokud Teplice vyhrají v Českých Budějovicích, budou na Pražany ztrácet jen tři body.

Domácí kouč Karel Jarolím tradičně zamíchal sestavou. Do základní jedenáctky se po delší době vrátil obránce Krajčík, vůbec poprvé na jaře nastoupili od začátku Volešák a Šmicer, po vypršení trestu mohl hrát Toleski.

Tribuny za oběma brankami zely prázdnotou, protože domácí pykali za výtržnosti fanoušků v derby se Spartou.

Slávisté začali velkým náporem, ale opět doplatili na nedůraz před brankou a nepřesné zakončení. Již ve druhé minutě byl Šenkeřík v první velké šanci sám v pokutovém vápně, ale gólman Bartalský včas jeho střelu chytil. O pět minut později krásně vypálil Toleski z osmnácti metrů, ale míč se otřel o tyč a skončil na boční síti. Vzápětí přišel pro domácí trest. V desáté minutě nechali tři slávisté projít u postranní čáry Straceného, který posadil centr přesně na hlavu Koukala, jenž svým prvním ligovým gólem poslal Viktorii do vedení.

Slavia hosty přitlačila před jejich šestnáctku, ale její snahu o vyrovnání brzdily nepřesnosti. Slávistický zmar umocnil Šenkeřík. Po skvělé přihrávce od Šmicra šel sám na brankáře, ten proti němu vyběhl a domácí útočník si na hranici vápna míč zamotal mezi nohy a přišel o něj. Dvě minuty před koncem poločasu dostal Kušnír míč za obranu Slavie, Vorel proti němu vyrazil a fauloval jej. Následovaly penalta a červená karta. Do branky přišel Vaniak, gólu však nezabránil.

I v deseti Slavia více útočila a v 52. mohl tým vrátit do hry kapitán Brabec. Pronikajícího Šenkeříka poslal ve vápně k zemi Xavier a na světě byla druhá penalta. Brabec, který před týdnem v Teplicích uspěl, tentokrát zamířil do tyče. Definitivní podobu dal výsledku v