Slavia zdolala slováckou pevnost. Na Plzeň ale ztrácí propastných 11 bodů

17:56
Uherské Hradiště - Fotbalisté Slavie ve 12. ligovém kole zvítězili na hřišti Slovácka 3:0 a připsali si druhou venkovní výhru v sezoně nejvyšší soutěže. Pražané se v tabulce vrátili na druhé místo s jedenáctibodovou ztrátou na vedoucí Plzeň, s níž se utkají za týden.

Slávisté slaví jeden ze tří gólů v síti Slovácka. foto: ČTK

Branky úřadujícího mistra vstřelili Tomáš Souček, Milan Škoda z penalty a Mick Van Buren. Slovácko už devět kol za sebou nevyhrálo a jeho nový kouč Michal Kordula se ani v šestém zápase nedočkal premiérové výhry.

Slavia si od úvodních minut získala útočnou hrou územní převahu. Škodu doplňoval na hrotu útoku Hušbauer, který se často pokoušel o zakončení. Slovácko se pokoušelo o rychlé protiútoky, které ale končily před hranicí pokutového území.

12. kolo první fotbalové ligy

1. FC Slovácko - Slavia Praha 0:3 (0:2)
Branky: 13. Souček, 31. Škoda z pen., 46. Van Buren. Rozhodčí: Julínek - Kříž, Kubr. ŽK: Šimko - Sobol, Hromada. Diváci: 4365.

FK Mladá Boleslav - Vysočina Jihlava 2:1 (1:0)
Branky: 33. Mebrahtu, 81. Stronati - 83. Daníček. Rozhodčí: Lerch - Kotík, Moláček. ŽK: Matějovský, Fleišman, Stronati - Urblík, Nový. Diváci: 1308.

Tlak vynesl Slavii i vedoucí branku. Ve 13. minutě zůstal po nezaviněné srážce ležet na trávníku zraněný stoper Hofmann. Domácí fotbalisté ztratili koncentraci, Dannyho střelu brankář Daněk jen vyrazil před Součka, který bez problémů poslal míč do odkryté části.

Slovácko více otevřelo hru, jedinou šanci o vyrovnání v prvním poločase měl ve 27. minutě po Rezkově centru z levé strany Zajíc. Jeho hlavička ale mířila přímo do náruče brankáře Laštůvky.

Naopak Slavia měla hru pod kontrolou, po půlhodině hry zahrál obránce Reinberk rukou a z penalty přidal Škoda druhou branku. Těsně před přestávkou Daněk vyrazil Hušbauerovu střelu pouze před Dannyho, jehož hlavička skončila na tyči domácí branky.

Za pouhých třicet sekund v úvodu druhého poločasu přidala Slavia třetí gól, který brankář Daněk nezachytil centr z pravé strany a míč poslal skluzem míč do sítě Van Buren.

Po získání náskoku se hosté zatáhli do defenzívy, přenechali iniciativu soupeři a spoléhali jen na rychlé protiútoky. Dvakrát zachránil domácí brankář Daněk, který chytl sólové útoky Sýkory a Van Burena. Slovácko z územní převahy nic nevytěžilo a už posedmé v této sezoně vyšlo gólově naprázdno.