Slavia zdolala Litvínov a jde na Zlín, Liberec vyzve Plzeň

20:52
PRAHA - Hokejisté pražské Slavie zvítězili v rozhodujícím pátém utkání předkola play off doma nad Litvínovem 5:3 a postoupili do čtvrtfinále. Tam narazí úřadující vicemistr na druhý tým ze základní části Zlín. Postoupil i Liberec, který deklasoval České Budějovice 9:1.

Vondrka dává gól. foto: ČTK

Slavia vedla už 4:1, Litvínov do konce druhé třetiny snížil na rozdíl jediného gólu, ale postup Pražanů zpečetil v 42. minutě Lukáš Havel.

Severočeši tak zakončili sezonu na desátém místě.

Hokejisté Liberce porazili v rozhodujícím pátém zápase předkola play off extraligy České Budějovice 9:1 a jsou ve čtvrtfinále, ve kterém se utkají s Plzní. Čtyřmi góly se dnes na debaklu Jihočechů podílel Milan Bartovič, tři branky vstřelil Petr Nedvěd.

Předkolo play off hokejové extraligy - 5. zápas

Slavia Praha - Benzina Litvínov 5:3 (1:1, 3:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 1. Kůrka (Vondrka, Kadlec), 27. Kadlec (Červenka, Vašíček), 32. Vondrka (Kůrka, Roth), 33. T. Svoboda (Holec), 42. Havel (M. Čermák, Žižka) - 13. V. Hübl (Švarný), 36. Vopat (Reichel, Švarný), 40. Jánský (Trávníček). Rozhodčí: Fraňo, Šír - Bryška, Čech. Vyloučení: 6:8, navíc Vašíček - Vopat oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 6128. Konečný stav série: 3:2.

Bílí Tygři Liberec - Mountfield České Budějovice 9:1 (3:1, 3:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 11. Bartovič (Nedorost, Hunkes), 15. Klimenta (Nedorost, Nedvěd), 15. Bartovič, 30. Nedvěd (Klimenta, Čakajík), 35. Bartovič (Nedvěd), 39. Bartovič (Nedorost), 49. Rýgl (Kašpařík, Výtisk), 50. Nedvěd (Nedorost, Čakajík), 53. Nedvěd - 18. Gřegořek (Ptáček, Pletka). Rozhodčí: Husička, Hradil - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 9:9, navíc Veselý 5 min. a do konce utkání, Šimánek (oba Č. Budějovice) 10 min. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 5507. Konečný stav série: 3:2.