Slavia zaváhání nepřipustila, Ostravu porazila 2:1. Rozhodl Stanciu z penalty

Lukáš Masopust a Jan Kuchta oslavují první gól. foto:  Michal Sváček, MAFRA

Praha - Fotbalisté Slavie porazili ve šlágru 22. kola první ligy oslabenou Ostravu 2:1. Pražané hráli po vyloučení hostujícího Martina Filla už od třetí minuty přesilovku a oba góly dali v úvodním dějství, kdy se trefili Lukáš Masopust a z penalty Nicolae Stanciu. V 53. minutě Baník snížil po vlastním gólu Tarase Kačaraby.
  20:38

Obhájce titulu vede tabulku o 14 bodů před Spartou, která má dvě utkání k dobru. Slavia nadále jako jediná v ligové sezoně drží neporazitelnost. V nejvyšší soutěži bodovala ve 34 zápasech za sebou a k vyrovnání vlastního rekordu jí chybí dvě utkání. Baníku nevyšel první duel po odvolání trenéra Luboše Kozla a pod vedením Ondřejem Smetany, který je kvůli chybějící licenci oficiálně asistentem. Slezané jsou v tabulce devátí.

Zleva Lukáš Provod ze Slavie, Adam Jánoš z Ostravy a Ondřej Lingr ze Slavie.
Zprava Ondřej Šašinka z Ostravy a Ondřej Lingr ze Slavie.

Šéf Slavie Tvrdík v sobotu informoval, že se v klubu objevila britská mutace koronaviru. Nepostihla ale žádného z klíčových hráčů. Jen na lavičce tentokrát začal mladý kanonýr Sima a místo něj hrál Masopust.

Už ve třetí minutě Fillo mimo hru zasáhl do obličeje Bořila a k velkému údivu dostal od rozhodčího Pechance rovnou červenou kartu. Domácí využili přesilovku velmi rychle, na konci sedmé minuty napřáhl zpoza vápna Masopust a technickou střelou k tyči překonal Laštůvku. Skóroval poprvé od srpnového úvodního kola.

Po čtvrthodině vytáhl Bořilovu hlavičku ostravský gólman, ale ve 33. minutě už inkasoval podruhé. Balon se ve vápně otřel o Ndefeho ruku a Pechanec nařídil penaltu, kterou s přehledem proměnil Stanciu. Z pokutového kopu se v lize prosadil ve druhém utkání za sebou.

Slezané v oslabení nerezignovali a osm minut po přestávce zápas zdramatizovali. Po rohu hlavičkoval Svozil a před Stronatim si srazil míč do vlastní branky Kačaraba, který na stoperu dostal přednost před Zimou.

Slavia Praha - Baník Ostrava 2:1 (2:0)

Branky: 7. Masopust, 33. Stanciu z pen. - 53. vlastní Kačaraba. Rozhodčí: Pechanec - Caletka, Šimáček - Adam (video). ŽK: Lingr, Kuchta - Jánoš, Pokorný. ČK: 3. Fillo (Ostrava). Bez diváků.

Sestavy:

Slavia: Kolář - Bah, Kačaraba, Deli, Bořil - Provod - Masopust (60. Sima), Stanciu, Lingr (60. Holeš), Olayinka (73. Oscar) - Kuchta (79. Tecl). Trenér: Trpišovský.

Ostrava: Laštůvka - Juroška (27. Svozil), Pokorný, Stronati, Holzer - Fillo, Jánoš, Tetour, Kaloč (74. De Azevedo), Ndefe - Šašinka (73. Sor). Trenér: Daněk.

Trenér Slavie Trpišovský poslal na trávník střídající Simu s Holešem. Domácí přidali, ale Laštůvka zasáhl proti přímému kopu v podání Stanciua i následné šanci Kuchty v 66. minutě.

„Červenobílí“ neměli utkání pod kontrolou a v 74. minutě po nedorozumění v domácí defenzivě musel po střele střídajícího Sora do prázdné branky odvracet míč Kačaraba. Na druhé straně proti Provodovi zasáhl Laštůvka. Obhájce titulu se i v přesilovce druhou půlí protrápil a nakonec mohl o výhru přijít, Tetour však v poslední minutě nastavení mířil těsně mimo.

Slavia vyhrála o gól i druhý vzájemný duel v sezoně a doma v lize už 44 zápasů po sobě bodovala. Zároveň se vítězně naladila na čtvrteční úvodní osmifinále Evropské ligy s Glasgow Rangers.