Slavia začala vítězně

20:52
PRAHA - Druhému celku základní části se povedl vstup do semifinálové série a po vítězství 3:2 v samostatných nájezdech se ujal vedení 1:0 na zápasy.

Brankář týmu Bílí Tygři Liberec Marek Pinc právě dostal první gól. foto: Michal Kamaryt, ČTK

Od prvních minut duelu bylo jasné, že půjde o velmi vyrovnaný souboj. Dlouho také svítilo na světelné tabuli skóre 0:0. Až v závěru osmnácté minuty se domácí Slavia poprvé trefila, když přesně zamířil Micka. Za necelou minutu už to bylo po gólu Vondrky 2:0 pro červenobílé. Jenže Liberec se nevzdal a v polovině druhé třetiny snížil Jiruš. Ten samý hráč byl i u vyrovnání, když přihrával Čermákovi. Další branka už nepadla a přes prodloužení se dostalo na samostatné nájezdy, ve který celkem jednoznačně vládli slávisté. Rozhodující nájezd proměnil střelec úvodní branky Micka. Zítra pokračuje semifinálová série druhým duelem opět v Praze.

Výsledek:

Slavia Praha - Bílí Tygři Liberec 3:2 po sam. nájezdech (2:0, 0:1, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 18. Micka (J. Novák), 19. Vondrka (Žižka), rozhodující nájezd Micka - 33. Jiruš (Pletka), 42. L. Čermák (Jiruš).

Rozhodčí: Husička, Hradil - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:1.

Diváci: 9871.

Stav série: 1:0.