Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Slavia za pomoci videa zvládla pražské derby s Bohemians, Teplice zdolaly Opavu

17:42
PRAHA - Fotbalisté Teplic v utkání 23. kola první ligy porazili 3:2 Opavu a poprvé v jarní části nejvyšší soutěže vyhráli. Slezané v závěru tlačili, ale vyrovnat už nestačili. Slavia vyhrála na půdě Bohemians 1905 3:0 a dál vede tabulku o tři body před Plzní. Červenobílí rozhodli vršovické derby dvěma brankami už v první půli.

Tomáš Souček proměňuje penaltu. foto:  Michal Sváček, MAFRA

FK Teplice - SFC Opava 3:2 (2:1)

Branky: 8. z pen. a 36. Hora, 84. Kuchta - 44. Žídek, 88. Juřena. Rozhodčí: Ginzel - Mokrusch, Kožár. ŽK: Ljevakovič, Shejbal, Jeřábek, Vondrášek, Kuchta, Hora, Trubač - Helebrand. Diváci: 2891.

První poločas patřil Teplicím. Moulis v sedmé minutě ještě trefil tyč, ale o chvíli později už se Severočeši dočkali. Helebrand ve vápně fauloval Moulise a nařízenou penaltu proměnil Hora. Tepličtí byli i nadále aktivní a v 36. minutě přidali druhou branku. Postaral se o ni opět Hora, když si po Krobově centru připsal osmý zásah v sezoně.

Opava si v prvním dějství nevypracovala jedinou vyloženou šanci, ale přesto dokázala snížit. Krátce poté, co domácí Žitný v dobré pozici přestřelil, totiž propadl míč v teplickém vápně k Jurečkovi, s jehož střelou si brankář Grigar ještě poradil, ale z dorážky se prosadil Žídek. Pro opavského kapitána šlo o první ligový gól.

Jakub Hora (dole) a Pavel Moulis z Teplic se radují z gólu.

Ve druhé půli měla Opava řadu šancí, ale gól nepřišel, místo něj dorazil trest v 84. minutě po chybě zkušeného Zavadila, kterou úspěšným únikem potrestal Kuchta. Opava ale boj o bod nevzdala a dvě minuty před koncem snížil povedenou ranou zpoza vápna Juřena. Na víc už se ale hosté nevzmohli a ani na čtvrtý pokus na jaře nevyhráli. Tepličtí se naopak po dvou porážkách a jedné remíze dočkali prvního vítězství.

Slavii pomohl videorozhodčí

Slavia na začátku zatlačila soupeře na jeho polovinu. Ve 13. minutě se dostal k hlavičce Bořil, ale trefil jen střed branky. O čtyři minuty později mohli otevřít skóre domácí, Bartkova střela však skončila vedle.

V 21. minutě domácí Puškáč po protiútoku a centru z pravé strany od Vaníčka překonal brankáře Koláře, ale „Klokani“ se radovali z vedení jen chvíli. Sudí Královec po zhlédnutí videozáznamu gól odvolal, vrátil se k zákroku o 20 sekund dříve na opačné straně na hostujícího Masopusta a za držení od Krcha nařídil penaltu. V české lize došlo k podobné situaci poprvé v historii.

Rozhodčí Pavel Královec.

Hráči Bohemians se radují z neplatného gólu. Zleva: Antonín Vaníček a David Puškáč.

Bohemians Praha 1905 - Slavia Praha 0:3 (0:2)

Branky: 26. Souček z pen., 45.+3 Škoda, 78. Hušbauer. Rozhodčí: Královec - Nádvorník, Hájek - Zelinka (video). ŽK: Krch, Vacek - Škoda, Hušbauer. Diváci: 4959.

Slávisté zahrávali už třináctý pokutový kop v ligové sezoně, osmý z posledních devíti kol a Souček nezaváhal, i když Fryšták vystihl směr střely.

S domácími obdržená branka otřásla a ještě do pauzy inkasovali podruhé. Stochovu střelu nejprve vytáhl Fryšták na břevno, následně si poradil i se Škodovou šancí, ale ve třetí minutě nastavení už kapituloval. Po centru z pravé strany se hlavou k tyči trefil bývalý hráč Bohemians Škoda.

Po přestávce výrazně ubylo šancí. Až v 78. minutě slávisté přidali třetí branku. Hušbauer obešel obránce a střelou na přední tyč zaskočil Fryštáka. Domácím nebyl souzen ani čestný zásah, neboť Vodhánělův pokus vyrazil Kolář.