Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Slavia vyhrála v prodloužení a v semifinále vede 2:1

17:57aktualizováno  21:32
PRAHA - Třetí zápas semifinále hokejové extraligy mezi Slavií a Třincem vyhráli Pražané 4:3 v prodloužení, tudíž se ujímají vedení v sérii 2:1. Dvěma góly se blýskl obránce Roth, který navíc rozhodl v prodloužení. Smutným hrdinou se stal třinecký Růžička, jenž vstřelil devátou branku v devátém utkání v play off.

Slavia. foto: ČTK

Třinec nastoupil už s bekem Semanem, který vynechal kvůli naraženému stehnu druhý zápas série, a ve třetí minutě se málem dočkal kuriózního vedení.

Bonkova tečovaná rána téměř od modré čáry se odrazila od sudího Jeřábka stojícího vedle slávistické branky, puk směřoval k brankové čáře, ale stihl jej odvrátit bek Vašíček.

Na druhé straně pak při Lojkově vyloučení pálil nebezpečně Žižka, za Oceláře prověřil v sedmé minutě Kopřivu Krajíček. Při Kohnově trestu už zamířil přesně od modré čáry k pravé tyči Roth a získal domácím vedení. V 10. minutě v krátké přesilovce Třince měl dvě velké šance Varaďa, ale nejdříve trefil před brankou stojícího spoluhráče Kohna a pak bekhendem minul.

V úvodu druhého dějství měla Slavia hned několik velkých šancí, ale Hamerlík držel Třinec ve hře. Nejdříve se před ním ocitl sám Svoboda, ale slovenský gólman pravým betonem zatarasil puku cestu do branky. Pak na něm ztroskotali Jaškin i Žižka, jemuž připravil ideální střeleckou pozici Vondrka. Oceláři naznačili Krajíčkovým pokusem, že budou také nebezpeční.

Slavia - Třinec.

Po faulech Vašíčka a Jelínka dostali hosté na 91 vteřin výhodu přesilovky pěti proti třem a v 33. minutě ji po 18 sekundách využil Květoň, který vybruslil zpoza branky na pravý kruh a střelou na lapačku vyrovnal. V pokračující klasické přesilovce ztroskotal na Kopřivovi Polák a vzápětí netrefil odkrytou branku Bonk.

V 36. minutě minutě Oceláři stav otočili v další početní výhodě. Slavia při Doležalově trestu zaútočila, propadla v defenzivě a Růžička po Hrabalově přihrávce elegantně vyřešil únik dvou na jednoho, když oklamal beka Vašíčka a vychutnal si i Kopřivu. Trest Polanského na dvě plus dvě minuty přinesl vyrovnání Slavie, když si po Vašíčkově střele nešťastně srazil puk do vlastní branky Hrabal. V pokračující výhodě minul zblízka Vondrka.

V třetím dějství se hrálo bez větších šancí až do 48. minuty, kdy se natlačil po průniku před Hamerlíka Pospíšil a sudí si situaci prověřili u videorozhodčího. Vzápětí zahrozil na druhé straně Polák, Třinec se neprosadil při Pospíšilově trestu. Ale v 52. minutě opět zaúřadoval třinecký kanonýr Růžička. Z pravého kruhu zamířil přesně k pravé tyči Kopřivovy branky a svou devátou trefou v letošním play off získal Třinci opět náskok. V 55. minutě však po chybě třinecké defenzivy vyrovnal po přihrávce Krenželoka osamocený Tomica.

V nastavení Slavia výsledek otočila, když vytvořila před Hamerlíkem závar a po obléhání branky zakončil do okryté sítě Roth.

Semifinále hokejové Tipsport extraligy:

HC Slavia Praha - HC Oceláři Třinec 4:3 v prodl. (1:0, 1:2, 1:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 8. Roth (Kadlec, Krenželok), 39. Vašíček (Vondrka, Žižka), 55. Tomica (Krenželok), 62. Roth (Pospíšil, Krejčík) - 33. D. Květoň (Hrabal, Polanský), 36. M. Růžička (Hrabal), 52. M. Růžička (Varaďa, Hrabal). Rozhodčí: Jeřábek, Šindler - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:2. Diváci: 12.120. Stav série: 2:1.

Slavia: M. Kopřiva - Kadlec, Žižka, Roth, Kolařík, Kuboš, Krejčík, Vašíček - Micka, P. Jelínek, J. Doležal - Pospíšil, Třetina, Vondrka - Krenželok, T. Svoboda, Tomica - Jaškin, Sklenář, Poletín. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.

Třinec: Hamerlík - Hrabal, Seman, Krajíček, Zíb, Lojek, Hudec, Richter - M. Růžička, Bonk, Varaďa - D. Květoň, Polanský, Polák - Kohn, Peterek, Adamský - Hrňa, McGregor, Orsava. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.