Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

Slavia vyhrála derby, Boleslav dostala v Budějovicích 'desítku'

21:20
PRAHA - Hokejisté Slavie porazili ve 30. kole extraligy v pražském derby Spartu 3:2. Dvě branky vítězů dal útočník Jiří Doležal.

Slavia - Sparta (Pospíšil a Pöpperle). foto: ČTK

Svěřenci kouče Vladimíra Růžičky porazili městského rivala v domácím prostředí již pošesté za sebou, Sparta si z jejich ledu odvezla výhru naposledy v lednu 2008.

Domácí Slavia lépe začala, ale velký podíl na tom měl také sparťanský gólman Pöpperle. Již na začátku třetí minuty zkusil z velkého úhlu štěstí Doležal a Pöpperlemu prošla nepříliš nebezpečná střela do sítě. Kdo čekal, že úvodní gól derby rozproudí, musel být zklamán, protože nebylo poté k vidění mnoho šancí a nehrálo se ani v nijak závratném tempu.

Pěknou akcí tak potěšil hokejové labužníky pouze Růžička ve 14. minutě, když mezi třemi hráči soupeře prostrčil puk na Pospíšila, tomu však koncovku povyjetím značně ztížil včas reagující Pöpperle. Největší šanci Sparty měl na konci 16. minuty Hromas, z hranice brankoviště ovšem puk skrze gólmana Kopřivu za čáru nedotlačil.

Slavia - Sparta (Svoboda a Pöpperle).

Stejně jako na začátku úvodní třetiny byli hosté nepozorní i na začátku druhé části. Přečíslení dvou na jednoho v podání dvojice Svoboda - Benda sice ještě přežili, neboť Benda nedokázal zkrotit poskakující kotouč, ale hra pokračovala, puk se dostal k Doležalovi, ten plně využil zakrytého výhledu Pöpperleho a bekhendem zvýšil z mezikruží na 2:0.

Sparta se dále trápila, její hra postrádala přesnost a domácí tak vcelku bez potíží drželi svůj náskok, který navíc ještě zvýraznil v přesilové hře přesnou střelou k tyči Tomica. Ve 36. minutě nechybělo mnoho a další Pöpperleho chyby málem využil Vondrka, přesto šla Slavia podruhé do kabin se slibným tříbrankovým náskokem.

Stíhací jízdu odstartoval Broš
Na začátku třetího dějství musel na trestnou lavici Kadlec, hrálo se tak čtyři na čtyři, ale po návratu Vykoukala, jenž pykal již na konci druhé třetiny, rozjásal sparťanské fanoušky povedenou individuální akcí Broš.

Sparta poté zvýšila obrátky a snažila se koncovku duelu ještě zdramatizovat, proti byl ale dlouho pozorný Kopřiva.

Ten sice v závěru inkasoval, když jej v 59. minutě překonal po Kolaříkově chybě Smoleňák, ale třetí gól Sparta už přidat nedokázala. Ani při power play v 60. minutě.

Hokejová Tipsport extraliga - 30. kolo

HC Slavia Praha - HC Sparta Praha 3:2 (1:0, 2:0, 0:2) Branky a nahrávky: 3. Doležal (P. Jelínek), 22. Doležal (T. Svoboda), 32. Tomica (T. Svoboda) - 43. Broš (Gulaši, Vykoukal), 59. Smoleňák (Ton). Rozhodčí: Šindler, Fraňo - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:4, navíc Kopřiva (Slavia) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 8397.

HC Mountfield České Budějovice - BK Mladá Boleslav 10:2 (4:1, 1:0, 5:1) Branky a nahrávky: 2. Mertl (Langhammer, Podlešák), 5. Gulaš (J. Novák), 10. Šulc (Pletka, Snopek), 12. Šimánek (Šulc, Pletka), 29. Mertl (Langhammer), 41. Mikeska (Šimánek), 42. Kašpařík (Gulaš), 53. Kašpařík (Gulaš, Ptáček), 58. Snopek (Podlešák), 60. Ptáček (J. Novák) - 7. Štefanka (Hay, Žabka), 45. Hrdel (Boháč). Rozhodčí: Minář, Husička - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:9, navíc Hrdel (M. Boleslav) 10 min. Využití: 3:1. Diváci: 4007.

HC Energie Karlovy Vary - HC Vítkovice Steel 3:4 v prodl. (2:1, 0:1, 1:1 - 0:1) Branky a nahrávky: 2. Melenovský (Sloboda), 4. Skuhravý (Košťál, Kumstát), 57. Gřegořek (D. Hruška, Pech) - 20. Burger (Tomas), 35. Huna (Malík), 55. Pohl (Malík), 61. Barinka (Vrána, Malík). Rozhodčí: R. Polák, Hrubý - Kis, R. Prchal. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:1. Diváci: 2679.

HC Benzina Litvínov - HC Eaton Pardubice 3:1 (0:0, 1:1, 2:0) Branky a nahrávky: 38. Ručinský (Černošek, Lukeš), 43. Lukeš (Jánský), 59. Trávníček (V. Hübl) - 28. Bartek (Somík). Rozhodčí: Mikula, Trombík - Kalivoda, Charvát. Vyloučení: 3:5, navíc Kubinčák (Litvínov) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 3179.

HC Oceláři Třinec - HC Vagnerplast Kladno 2:1 (0:0, 1:0, 1:1) Branky a nahrávky: 27. Seman (Varaďa, V. Polák), 55. Lojek (Polanský) - 51. Eberle (Knotek, Drtina). Rozhodčí: Hradil, Hribik - Bejček, J. Svoboda. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Diváci: 2688.

PSG Zlín - HC Kometa Brno 3:2 (1:1, 1:0, 1:1) Branky a nahrávky: 10. Balán (Rachůnek), 40. Kubiš (T. Sýkora), 46. Roman Vlach (Holík) - 9. Veselý (Bičánek, R. Hruška), 57. Hubáček. Rozhodčí: Souček, Turčan - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:10, navíc Hubáček (Brno) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 5451.