Středa 17. dubna 2024, svátek má Rudolf

Skončila základní část. Slavia otočila duel na Spartě

21:06
PRAHA - Hokejisté Slavie vyhráli čtvrté pražské derby sezony na ledě Sparty 3:2 po samostatných nájezdech a mírně tak domácím pokazili oslavu zisku Prezidentova poháru pro vítěze základní části extraligy. Duel 52. kola, který sledovalo i přes přímý přenos televize téměř 11 tisíc diváků, rozhodl Antonín Dušek.

Michal Vondrka ze Slavie se raduje z gólu foto: ČTK

Slavia měla hned v úvodu zápasu výhodu přesilové hry, otevřít skóre se jí ale nepodařilo. Lépe si vedli domácí, kteří v 7. minutě početní výhodu - a hned dvojnásobnou - využili. Kopřivu v brance Slavie prostřelil obránce Sersen.

Program play off

Dvojice pro play off:
Pardubice - Vítkovice
Liberec - České Budějovice
Sparta - vítězný tým z předkola
Plzeň - vítězný tým z předkola

Čtvrtfinále, semifinále a finále se hraje na čtyři vítězné zápasy.

Dvojice pro předkolo play off:
(termíny: 1. zápasy: 29.2. 17:30, 2. zápasy: 1.3. 17:30, 3. zápasy: 3.3. 17:00, případné 4. zápasy a 5. zápasy: 4.3. a 6.3.)
Zlín - Třinec
Brno - Kladno

Předkolo se hraje na tři vítězné zápasy.

Hosty ale inkasovaný gól nepoznamenal a hráli s lídrem tabulky vyrovnanou partii. Připravenost Pöpperleho vyzkoušel Kolařík, neprosadil se ale stejně jako ve 13. minutě osamocený Růžička. Oba brankáři následně dlouho zápasu kralovali. Kopřiva si poradil se šancemi Sersena nebo Ivana Rachůnka, jeho protějšek s příležitostí Vondrky.

Sparta - Slavia 2:3 po sn.

HC Sparta Praha - HC Slavia Praha 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky
: 7. Sersen (Ton, Broš), 30. Tenkrát (Ton) - 40. Vondrka (Sklenář, T. Hertl), 60. T. Hertl (Kadlec), rozhodující nájezd Dušek. Rozhodčí: Minář, Šindler - Charvát, Bejček. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. Diváci: 10.907.

V polovině zápasů mohl přidat druhý gól po nečekaném odrazu puku od zadního mantinelu dokonce v oslabení Pacovský, ale neuspěl stejně jako následně aktivní Ivan Rachůnek. Mnohem lépe si v koncovce vedl Tenkrát, jenž zkušeně dorazil do branky Tonovu střelu.

V závěru druhé třetiny se Slavii podařilo snížit, když rychlý protiútok zakončil vzorově Vondrka. Stejný hráč mohl ve 45. minutě i vyrovnat, podruhé na Pöpperleho ale nevyzrál. Podobně dopadl i Pospíšil o pár minut později.

Jan Dresler ze Slavie (vlevo) a Dominik Pacovský ze Sparty

Slavia byla aktivnější, tlačila se do útoku a Sparta čekala na svou příležitost rozhodnout. Blízko k tomu byl v 55. minutě kapitán Broš. Hostům se ale nakonec přece jen podařilo vyrovnat. Při power play nejprve Pospíšil Pöpperleho neprostřelil, ale 21 sekund před koncem normální hrací doby se prosadil Hertl.

Potřetí v sezoně se tak pražské derby muselo prodlužovat. Hned po prvním buly se do šance dostal Vondrka, ale trefil jen tyč. V nastavené pětiminutovce gól nepadl a tak stejně jako v předešlých dvou případech rozhodly o vítězi až samostatné nájezdy. V těch byli lepší hosté, kteří proměnili dvě penalty, Sparta jen jednu.

DALŠÍ VÝSLEDKY 52. KOLA EXTRALIGY

Bílí Tygři Liberec - HC Plzeň 1929 5:3 (2:1, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 3. Klimenta (P. Nedvěd), 7. Klimenta (Trončinský), 22. Bárta (Čakajík), 27. L. Krejčík (Špaček), 43. Vak (Holub) - 7. Jan Kovář (Duda), 27. Havlíček (Frolo, Ruprecht), 49. Havlíček (Johnson, M. Heřman).

Rozhodčí: Hodek, Souček - Bláha, Kostka. Vyloučení: 7:10, navíc Derner a Vantuch (oba Liberec) oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 6322.

HC Vítkovice Steel - HC Oceláři Třinec 5:3 (2:1, 1:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 1. Burger (J. Káňa), 6. Húževka (Hlinka, Sloboda), 25. Strapáč z trestného střílení, 49. Ujčík (Burger), 60. Burger - 6. Orsava (Klouček, Lojek), 37. D. Květoň (Peterek, Klouček), 39. Peterek (Adamský).

Rozhodčí: Homola, Polák - Bryška, Novák. Vyloučení: 7:4, navíc Ovčačík (Vítkovice) 10 minut. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 8540.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Verva Litvínov 8:2 (0:1, 3:1, 5:0)
Branky a nahrávky: 28. Kolář I (Starý), 33. T. Zohorna (Somík), 39. Buchtele (Kousal, V. Kočí), 41. Píša (Kolář I, Koukal), 43. Starý (Koukal, Píša), 46. Kolář I, 49. Koukal (Starý), 58. Kolář I (Somík, Píša) - 20. V. Hübl (Jareš, Černý), 35. Ručinský (Gula).

Rozhodčí: Pešina, Šír - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 4:7, navíc Kolář II (Pardubice) na 5 min. a do konce utkání. Využití: 4:1. Diváci: 7107.

HC Kometa Brno - PSG Zlín 4:1 (2:0, 2:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 4. Petrovický (M. Hruška), 8. Čermák z trestného střílení, 33. Bičánek (Divíšek), 38. Vašíček (Holec, Petrovický) - 27. Holík (Důras, O. Veselý).

Rozhodčí: Hradil, Kalivoda - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 13:13, navíc Žižka, Kováčik - Čajánek oba 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 7200 (vyprodáno).

HC Energie Karlovy Vary - BK Mladá Boleslav 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 30. Prošek (Dej, T. Sýkora), 32. Dej (T. Sýkora), 53. Gawryletz (Pech, Gřegořek), 55. Kumstát z trestného střílení - 13. Tomas (Balaštík, Mozík), 47. Balaštík (Bahenský, Stieler).

Rozhodčí: Hrubý, Smitka - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:1. Diváci: 3340.

HC Mountfield České Budějovice - Rytíři Kladno 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 45. Kašpařík (Ptáček), 48. L. Květoň (Vydarený, J. Novák) - 31. Hovorka z trestného střílení.

Rozhodčí: Hribik, Jeřábek - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 4738.