Slavia ukončila sérii porážek, Litvínov posedmé bez bodu

20:50
PRAHA - Hokejisté Slavie porazili ve 13. kole extraligy Litvínov 3:1. Severočeši sice otevřeli skóre, ale sérii pěti porážek nakonec přetrhli Pražané, jejichž vítězný gól vstřelil ve 49. minutě zadák Kyle Wharton. Litvínov naproti tomu posedmé za sebou vůbec nebodoval a během této neúspěšné série zaznamenal dohromady jen sedm branek.

Slavia - Litvínov. foto: ČTK

Po oboustranně opatrném úvodu přinesla vzruch až první přesilovka, kterou si zahráli domácí. Růžička v ní bez přípravy vypálil a gólman Francouz se štěstím kryl. Jakmile byla Verva v pěti, odpověděla Lukešem, jemuž však při střele do poloodkryté branky sebrala radost Furchova lapačka.

Skóre se změnilo v 15. minutě. Jelínek ztratil kotouč na vlastní modré čáře a po ose Gula - Jurčík - Zavřel se dvaadvacetiletý mladík v hostujícím dresu Zavřel dočkal při čtvrtém extraligovém startu premiérové trefy.

Čtyřicet vteřin před přestávkou měl Litvínov k dispozici téměř minutovou přesilovku pět na tři. Bednář ovšem obral o kotouč Skleničku a nájezd na Francouze zakončil v čase 19:56 přesně pod horní tyčku.

Zbývající čas v oslabení přečkali Pražané po změně stran bez větších potíží a v polovině 25. minuty měli naopak sami dvojnásobnou početní výhodu. Dokonce na celé dvě minuty, neboť Trávníček s Rapáčem faulovali hned po sobě, jenže i Slavia jasně dokumentovala, že má do herní pohody pořádně daleko. Kromě náznaků nebezpečí z holí Růžičky a Bednáře nic nevymyslela, ve srovnání se soupeřem alespoň neinkasovala.

Ve 29. minutě se do šance tlačil Sklenář, při zakončení bekhendem však minul. Následovala pasáž plná mnoha nepřesností a stav 1:1 vydržel i do druhé pauzy.

Podobný obraz hry nabídla zpočátku i třetí část. Dění poté krátce rozproudila ve 49. minutě vedoucí trefa beka Whartona, jemuž připravil skvělou pozici k zakončení Krenželok. Hosté pak ale přes velkou snahu již nenašli cestu přes dobře bránící Pražany. Litovat mohli hlavně Hüblovy velké příležitosti, jehož vychytal Furch. Následovala power play Litvínova, při níž Bednář nabídl gól Jelínkovi, a ten nepohrdl.

HC Slavia Praha - HC Verva Litvínov 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 20. Bednář, 49. Wharton (Krenželok, Žejdl), 60. P. Jelínek (Bednář) - 15. Zavřel (Jurčík, Gula). Rozhodčí: Šindler, Hradil - Kostka, Bláha. Vyloučení: 5:7. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 3120.