Slavia vstoupila do Evropské ligy prohrou 0:2 na půdě Janova

18:38aktualizováno  21:11
JANOV/PRAHA - Fotbalisté pražské Slavie se ve svém premiérovém utkání v základní skupině Evropské ligy představili na hřišti FC Janov a především první poločas jim příliš nevyšel. Již v nástupu do zápasu potvrdili domácí roli favorita, když se hned ve 4. minutě trefil z přímého kopu Zapater. Ve 40. minutě přidal druhý gól Sculli. Ve druhé půli se hra vyrovnala, gól již nepadl.

Radost hvězdy Janova Hernána Crespa. foto: ČTK

ON-LINE JANOV-SLAVIA

Do úvodního utkání Evropské ligy vstupovali oba soupeři v hodně rozdílném rozpoložení. Domácí FC Janov vede italskou Serii A a poprvé po 18 letech (to v klubu ještě působil český "Bomber" Tomáš Skuhravý) se představili v evropských pohárech. Naopak Slavia stále nemůže navázat na skvělé výkony z loňského podzimu.

A to se potvrdilo hned na úvod. Po rychlých dvou minutách hosté zbytečně faulovali na hranici pokutového území a domácí je za to ztrestali - parádně se trefil Zapater. Janovští se dále tlačili do ofenzivy, ale moc gólových šancí si již nevypracovali, naopak se znenadání objevil sám před Ameliem Šenkeřík, jenže zbrkle přestřelil.

Po klidnější střední pasáži se v závěru poločasu Vaniakovi a spol. opět připomněli domácí. Ve 40. minutě přišel zprava prudký centr a Sculli jej mezi oběma stopery hravě uklidil do branky - 2:0.

Ve druhém poločase domácí přeskupili řady a vydatně ubrali na rychlosti, čehož se snažili využívat hosté již s Naumovem na hrotu. Ani on se ovšem neprosadil, přestože především po standardkách měl několik zajímavých příležitostí v pokutovém území (jednou jeho střelu z pěti metrů zastavil za cenu ohrožení vlastního zdraví Criscito). Janovští nadšeným tifosi nabídli již jen jednu šanci, Rossi trefil po rohovém kopu břevno Vaniakovi branky.

Slavia tak na severu Itálie doplatila na svou obvyklou bolest, brzký inkasovaný gól. Domácí dostali do sedla ti poté měli většinu utkání pod kontrolou. Ve druhém zápase skupiny B remizovala Valencia na půdě francouzského Lille 1:1.