Slavia v prvním zápase pod Trpišovským dostala 4 góly od týmu ze třetí španělské ligy

18:15
cádiz - Fotbalisté Slavie Praha v prvním utkání zimní přípravy prohráli na soustředění ve Španělsku s tamním třetiligovým týmem Linense 2:4. Úřadující český mistr v premiéře pod novým trenérem Jindřichem Trpišovským prohrával už po 19 minutách 0:3, následně zkorigoval stav Tomáš Necid a v druhé půli Miroslav Stoch.

Jindřichovi Trpišovskému se premiéra na lavičce Slavie vůbec nepovedla. foto: MAFRA

Vydá Sparta rekordních 130 milionů za rumunského špílmachra Stanciua?

Trpišovský hned v prvním zápase po nedávném příchodu z Liberce vyzkoušel systém s třemi obránci a dvěma útočníky, přičemž až na brankáře Otáhala nasadil do jednotlivých poločasů rozdílné jedenáctky.

Kvůli drobným zdravotním problémům nehráli gólman Kovář a útočník Mešanovič.

Slavia šla do utkání z plné přípravy a úvod jí vůbec nevyšel. Po dvou centrech se prosadil Cuero, zatímco Sýkorův gól neplatil kvůli ofsajdu. Navíc v 19. minutě se po dalším centru trefil domácí Juanpe.

Maccabi Tel Aviv vs. Slavia Praha: Josef Hušbauer střílí.
Maccabi Tel Aviv vs. Slavia Praha: zleva slavící hosté Tomáš Souček a Josef...

Ve 24. minutě snížil po Dannyho přihrávce Necid, ale další šance červenobílí neproměnili a na začátku druhé půle po chybě v komunikaci znovu inkasovali. Na konečných 2:4 pak střelou do odkryté branky snížil slovenský záložník Stoch.

Na prvním ze dvou soustředění v zahraničí už Slavia další zápas neodehraje a 21. ledna se již v domácích podmínkách představí v utkání proti Žižkovu.

Výsledek:

Real Balompédica Linense - Slavia Praha 4:2 (3:1)
Branky:
10. a 14. Cuero, 19. Juanpe, 51. Ibrahima - 24. Necid, 64. Stoch.
Sestava Slavie - I. poločas: Otáhal - Pardubský, Jugas, Sobol - Vejvar, Ngadeu, Danny, Hromada, Sýkora - Necid, Mingazov.
II. poločas: Otáhal - Frydrych, Deli, Mareš - Bořil, Bucha, Stoch, Hušbauer, Zmrhal - Van Buren, Škoda (74. Vejvar).