Slavia v generálce porazila švédský tým Hammarby 4:2, Stanciu musel kvůli zranění střídat

10. PROSINCE: SE VZTYČENOU HLAVOU. Dortmund - Slavia 2:1 aneb červenobílé loučení s Ligou mistrů. I pošesté bez vítězství, ale se vztyčenou hlavou. Slávisté získali ve společnosti Barcelony, Dortmundu a Interu jen dva body, ale herně se gigantům dokázali v určitých pasážích vyrovnat. Což bylo příjemné zjištění. Dojeli však na chabou koncovku, které litovali už po úvodním utkání v Miláně (1:1), kde neproměnili šance a v nastavení přišli o vítězství. Pak doma podlehli Dortmundu (0:2) i Barceloně (1:2), na Camp Nou senzačně remizovali (0:0), ale v dalším kole v Edenu padli s Interem (1:3) a přišli o postupové naděje. V Německu už hráli pouze o čest. foto: ČTK

Algarve - Fotbalisté pražské Slavie zvítězili v generálce na jarní část sezony nad švédským Hammarby 4:2. Lídr české ligy dal na závěr soustředění v Portugalsku tři góly v úvodních 23 minutách, kdy se postupně trefili Nicolae Stanciu, který musel brzy střídat, Lukáš Masopust a Jan Bořil. V závěru se prosadil Vladimír Coufal.
  23:20

Pavlenka inkasoval dva góly a Brémy jsou téměř na dně, Haaland poprvé neskóroval

Na rozdíl od pátečního utkání s Bröndby Kodaň už nasadil slávistický trenér Trpišovský jedenáctku, která by se měla podobat sestavě pro úvodní jarní kolo za týden na půdě Bohemians 1905. Šanci ale v záloze dostal mladík Červ a na stoperu hrál netradičně Bořil.

Český šampion začal velmi aktivně a už ve třetí minutě otevřel skóre přízemní střelou k tyči z hranice vápna Stanciu. V sedmé minutě se po Teclově přihrávce prosadil Masopust a zvýšil. Hned za dvě minuty musel ze hry kvůli svalovému zranění odstoupit Stanciu, kterého nahradila jedna ze zimních nových tváří Oscar.

Slavia Praha - Hammarby 4:2 (3:1)

Branky: 3. Stanciu, 7. Masopust, 23. Bořil, 87. Coufal - 34. Tankovič, 86. Ludwigson.

Sestava Slavie: Kolář - Coufal, Kúdela (85. Frydrych), Bořil, Zelený (85. Holeš) - Ševčík, Červ (76. Hilál) - Masopust (82. Hellebrand), Stanciu (9. Oscar, 82. Provod), Olayinka - Tecl (76. Musa). Trenér: Trpišovský.

Ve 23. minutě přidal třetí gól z dorážky po Zeleného hlavičce Bořil. Třetí tým uplynulé sezony švédské ligy snížil ve 34. minutě, kdy střelou na zadní tyč skóroval Tankovič. Ještě více Hammarby zdramatizovalo utkání v 86. minutě poté, co v pádu dorazil míč do sítě střídající Ludwigson. Hned v následující minutě ale definitivně rozhodl Coufal.

Slavia v šestém zápase přípravy podruhé zvítězila. Pražané měli v zimě vyrovnanou bilanci, připsali si totiž i dvě prohry a dvě remízy.

2. týden: Vyhrajte dobroty pro batolata v hodnotě 3 466 Kč

Zúčastněte se volby jména roku 2024 a správně odpovězte na soutěžní otázku.