Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Slavia v generálce porazila osmifinalistu LM z Kyjeva, zranil se ale Škoda

18:00aktualizováno  18:58
MARBELLA/PRAHA - Fotbalisté Slavie potvrdili formu z přípravy a v generálce na start jarní části ligové sezony porazili osmifinalistu Ligy mistrů Dynamo Kyjev 2:1 brankami z úvodu druhé půle. Stínem závěrečného utkání na soustředění ve Španělsku bylo pro Pražany zranění nejlepšího střelce Milana Škody, který musel po ostrém zákroku protihráče střídat.

Vítězný gól vstřelila nová útočná posila Slavie Muris Mešanovič. foto: ČTK

Lídr slávistické ofenzivy odehrál přes půl hodiny, než ho na polovině hřiště zezadu fauloval bez míče rakouský reprezentant Dragovic. Škoda musel ze hřiště a místo něj šel na trávník Mešanovič.

Rudou hvězdu nebrat. Fanoušci Slavie se chtějí inspirovat dresy ze své historie

„Milan má zranění v oblasti nad kotníkem. Snad by se nemělo jednat o nic vážného, ale konkrétní diagnózu určí až vyšetření v Praze,“ uvedl následně pražský klub na twitteru.

„Právě proto jsme posilovali v útoku. Máme Mešanoviče a Železníka. Byl bych nerad, kdyby Milan chyběl v prvním zápase, ale uvidíme zítra. Byl to zákrok na červenou kartu a nejsme rádi, že se zranil. Já ale pevně věřím, že bude v pořádku,“ uvedl trenér Dušan Uhrin mladší.

Červenobílí hráli s úřadujícím ukrajinským šampionem, kterého v Lize mistrů čeká Manchester City, vyrovnanou partii. V první půli drželo více míč Dynamo, ale do šancí se nedostávalo.

Po změně stran převzali otěže slávisté. V 53. minutě se přesnou střelou k zadní tyči prosadil Zmrhal a za pět minut zakončil únik gólem Mešanovič. Soupeř v závěru snížil po Velosově trefě z přímého kopu.

„První půle byla velice kvalitní, Dynamo pak prostřídalo všechny hráče a trošku se to zhoršilo. Dynamo hraje Ligu mistrů, je to soupeř na vysoké úrovni. Jsem rád, že jsme v první půli odehráli vyrovnanou partii a naše poslední utkání v Marbelle zvládli vítězně,“ řekl Uhrin.

Lukáš Železník ze Slavie v přípravném zápase s Vlašimí.
Jan Kuchta ze Slavie v přípravném zápase s Vlašimí.

Slavia vítěznou generálkou nad účastníkem Ligy mistrů podtrhla povedenou zimní přípravu. Pražané po příchodu osmi posil vyhráli devět z deseti přípravných duelů, podlehli pouze druholigovému Ústí nad Labem 0:2.

Na soustředění ve Španělsku zvítězili ve všech čtyřech zápasech. Do jarní části ligy vstoupí Slavia příští sobotu domácím utkáním s Brnem.

„Vždycky chci, aby mužstvo vyhrávalo. Všechno ukáže až soutěž a ta nám začne až za týden. Máme doma ostrý start s Brnem, takže se ukáže, zda přípravu zužitkujeme,“ konstatoval Uhrin.