Slavia ukončila černou sérii s Vítkovicemi a dál bojuje o přímý postup

17:56
PRAHA - Hokejisté Slavie porazili ve 44. kole extraligy Vítkovice 4:3 a ukončili tak sérii pěti porážek proti ostravskému celku. Pražané bojující o přímý postup do čtvrtfinále play off zároveň získali tři body po čtyřech zápasech, v kterých tři prohráli. V sestavě domácích chyběl v pátečním derby zraněný kapitán Kadlec, premiérového startu v extralize se tak dočkal junior Krejčík.

Slavia - Vítkovice. foto: ČTK

Jako první se prosadili hosté, když Burgrovu přesnou přihrávku v první přesilovce zápasu dokázal přetavit ve vedoucí gól Huna. Slavia však rychle odpověděla a zásluhou Pospíšila ukončila po 132 minutách čekání na gól. V předešlých dvou zápasech totiž vyšel tým kouče Růžičky střelecky naprázdno. Z nerozhodného stavu se však Pražané dlouho neradovali, pohotový Szturc zajistil hostům opět vedení.

44. kolo hokejové extraligy

HC Slavia Praha - HC Vítkovice Steel 4:3 (3:2, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 7. Pospíšil (Poletín), 14. Třetina (Vašíček), 15. Tomica (Krejčík), 22. Micka (T. Svoboda, Roth) - 5. Huna (Burger, Punčochář), 12. Szturc (Malík, Burger), 48. Vrána (Pohl). Rozhodčí: Blecha, Hradil - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 5:3. Využití: 2:1. Diváci: 3794.

Slavia Praha: M. Kopřiva - Roth, Vašíček, Kuboš, Žižka, Kolařík, Barák, Krejčík - Krenželok, Třetina, Vondrka - T. Svoboda, Jaškin, Tomica - Micka, P. Jelínek, Doležal - Pospíšil, Sklenář, Poletín. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.

Vítkovice: Málek - Malík, Rehák, Ovčačík, Trnka, Punčochář, Voráček, Vosátko - Huna, Burger, Szturc - Pohl, Vrána, Klimek - Strapáč, Húževka, Tomas - Ujčík, J. Sýkora, Káňa - Hlinka. Trenéři: Trličík a Moták.

Domácím se ale podařilo rychle otočit vývoj zápasu. Nejprve Třetina s přispěním nešťastně tečujícího Reháka vyrovnal a o 41 sekund později Tomica hrající s kapitánským céčkem poslal bekhendovou střelou Slavii poprvé do vedení. A to nebylo ze strany domácích vše. Na začátku druhé třetiny dostali 43 sekund dlouhou výhodu dvojnásobné přesilové hry a přesně ve chvíli, kdy naskočil první potrestaný na led, se prosadil Micka.

Slavia tak dokázala otočit zápase ze stavu 1:2 na 4:2. V polovině zápasu mohl Micka po chybě Vítkovic v rozehrávce přidat svůj druhý gól, Málek byl ale pozorný. Někdejší opora Slavie, která pomohla pražskému klubu v roce 2003 k mistrovskému titulu, byla blízko dalšímu inkasovanému gólu ve 36. minutě. Svou chybu v rozehrávce však Málek stihl napravit a se štěstím Svobodovu střelu zastavil.

Hosté ve třetí třetině přidali a snažili se utkání zdramatizovat, což se jim podařilo. Klimkovu střelu, která prošla za Kopřivu a směřovala za brankovou čáru, stihl jeden z obránců Slavie na poslední chvíli vyhodit, o několik vteřin později se ale Vítkovice třetí branky dočkaly. Po Pohlově přihrávce zpoza branky snížil na 3:4 Vrána.

Vyrovnat se však Vítkovicím již nepodařilo, i když při závěrečné power play bylo v obranném pásmu Slavie hodně rušno. I díky několika zákrokům Kopřivy však Slavia těsnou výhru udržela.