Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Slávia uhrála v Žilině remízu

22:04
ŽILINA - Fotbalisté Slavie Praha remizovali v úvodním utkání 2. předkola Ligy mistrů v Žilině 0:0. Odveta se hraje za týden v Praze na Strahově.

Slavia - Žilina 0:0. foto: ČTK

Slovenský mistr v prvním poločase zatlačil Slávii před její branku, hra se vyrovnala až po změně stran. Domácí zkrátka vsadili na ofenzivní pojetí, zatímco hosté na jistotu.

V šesté minutě měla Žilina první větší šanci, avšak Ježův trestný kop z 20 metrů šel vedle. Ve středu hřiště dokázali udržet míč a přesně přihrát domácí Jež s Breškou a především jejich zásluhou se hrálo více na polovině Slavie.

Ve 24. minutě aktivní Breška našel centrem Porázika, jehož hlavička se od země odrazila nad břevno branky hostů, takže Vaniak nemusel zasahovat. Slávisté pronikali na polovinu Žiliny jen ojediněle a k zakončení se za první půlhodinu zápasu vůbec nedostali.

Naopak po únicích Brešky po pravé straně, s kterými si Aračič nevěděl rady, častokrát stopeři Brabec se Šourkem odvraceli nebezpečí s vypětím všech sil i se štěstím. V 34. minutě se Devátý obtočil kolem Šourka, ale míč si ukopl do zámezí, o dvě minuty Ježova střela z úhlu prošla přes celou branku a jen těsně minula cíl.

Hostující kouč po přestávce ještě více posílil defenzivu, když místo Šenkeříka poslal do hry Švece. Přesto se ale jeho svěřenci dostávali před Kuciakovu branku častěji. Kalivoda poslal vpřed Vlčka, ale toho stačil v posledním okamžiku zakřižovat Pečalka a ukopl mu míč na roh. Na druhé straně neudržel Vaniak centrovaný míč a Porázik v dobré pozici namířil vedle. Po akci Krajčíka se dostal ke střele Vlček, domácí obránci ji
srazili na roh.

Po hodině se dostal do hry také Šmicer, jehož příchod ocenili potleskem i domácí fanoušci. Hráčům Slavie se dařilo častěji držet míč ve středu hřiště na svých kopačkách, takže hra se oproti prvnímu poločasu více vyrovnala. Hosté spoléhali na brejky a v 73. minutě jim jeden téměř vyšel. Kalivoda poslal míč mezi domácí stopery na Vlčka, ten z hranice vápna napřáhl, ale branku těsně minul.

Blízko brance byl čtvrt hodiny před koncem český hráč ve službách Žiliny Devátý, ale jeho technická střela z hranice šestnáctky mířila těsně nad břevno. Mezi tyče se nevešla ani Lietavova hlavička o dvě minuty později.

Osm minut před koncem se domácí diváci zlobili na rozhodčího: domnívali se, že po Ančicově hlavičce zahrál Šourek rukou, ale Švéd Ingvarsson jejich přání odpískat penaltu nevyslyšel.