Slavia sesadila z trůnu Zlín, vedou Budějovice

20:32aktualizováno  21:06
ZLÍN - Hokejisté Zlína prohráli v dohrávce 1. kola hokejové extraligy s pražskou Slavií 0:3 a přišli o vedení v tabulce. Moravský tým inkasoval dva góly v první třetině, třetí branku obdržel při závěrečné power play.

Zlín - Slavia. foto: ČTK

Ačkoli měli Berani řadu šancí, tak vstřelit gól nedokázali a potřetí v sezoně nebodovali. Slavia si i díky druhému čistému kontu brankáře Dominika Furcha připsala čtvrtou výhru venku a postoupila na deváté místo extraligy.

Zlín - Slavia 0:3

Branky a nahrávky: 12. Kalus (J. Krejčík, Krenželok), 19. Krenželok (Kůrka, Tomica), 60. T. Svoboda. Rozhodčí: Husička, Trombík - Dřínovský, M. Čech. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. Diváci: 4373.

V úvodu utkání se do největší šance dostal v 6. minutě hostující Čermák, ale zlínského brankáře Sedláčka neprostřelil. Plynulost hry pak narušila série vyloučení. Při trestu Svobody Zlín zahrozil, když nebezpečně dotíral Köhler. Furch ale změnu výsledku nepřipustil. Následně se Zlín ubránil při oslabení tří proti pěti, které trvalo 43 vteřin.

Při standardním oslabení však již kapituloval. Zlínský obránce Řezníček nedokázal odstavit důrazného Kaluse, jenž vystřelil zblízka nad Sedláčkovo rameno. Svěřenci trenéra Vlacha poté mohli žehrat na dvě nevyužité přesilovky. V 19. minutě tak přišla gólová odpověď ze strany hostujícího týmu. Dvířka ve zlínské obraně našel Krenželok, jenž svůj samostatný únik chladnokrevně proměnil.

Po změně stran převzali iniciativu hokejisté Zlína. Pokračovalo však jejich trápení v přesilových hrách. Při vyloučení Růžičky ve velké šanci Leška nepřehodil beton slávistického gólmana. Po přesilovce nápor domácích pokračoval. Překonat Furcha ale nedokázali Ondráček, Köhler ani Hamrlík, jenž v dobré střelecké příležitosti vystřelil vedle branky Slavie. Ke změně průběžného výsledku nevedl ani menší trest Doležala a naopak se Zlín ubránil po vyloučení Veselého.

V poslední třetině se Zlín snažil zkorigovat výsledek. Ani Roman Vlach ale nadvakrát nepřekonal výborného Furcha. V polovině závěrečné dvacetiminutovky si při přerušené hře jako reakci na tlak Zlína vyžádali hostující trenéři oddechový čas. V 53. minutě vytěžili Berani ze svého náporu vyloučení Šulce. Ani v poslední přesilovce nedokázali vstřelit kontaktní gól. Šance na zkorigování výsledku vzalo moravskému celku vyloučení Sýkory. Do konce základní hrací doby zbývalo 97 vteřin, když si domácí trenér Vlach vyžádal oddechový čas. Po jeho vypršení zůstal brankář Sedláček na střídačce. Místo snížení se však opět prosadila Slavia, na 3:0 upravil Svoboda.

Další úterní výsledky extraligy

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - Rytíři Kladno 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 25. Buchtele (Kousal, T. Nosek), 35. Koukal (Kolář I), 60. Sičák (Koukal) - 22. Kuchler (Hovorka), 46. Kalla (Toman). Rozhodčí: Hradil, Šír - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:2, navíc L. Procházka (Kladno) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. V oslabení: 1:1. Diváci: 7757.

HC Mountfield České Budějovice - BK Mladá Boleslav 4:2 (2:1, 2:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 1. Kotalík (Kranjc), 1. Langhammer (Gulaš), 31. L. Květnoň (Kotalík), 32. L. Květoň - 16. Balaštík (D. Výborný), 47. D. Výborný (Mikulík). Rozhodčí: Minář, Šindler - Bejček, M. Jindra. Vyloučení: 3:6. Využití: 1: 0 Diváci: 3852.

Bílí Tygři Liberec - HC Oceláři Třinec 3:2 v prodl. (1:2, 0:0, 1:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 6. Klimenta (Trončinský), 53. L. Krejčík (Bartovič, P. Nedvěd), 61. P. Nedvěd - 2. Rufer (Orsava), 4. Orsava (Ostřížek, Zíb). Rozhodčí: Fraňo, Turčan - L. Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 7:8, navíc Bartovič 10 min, T. Urban (oba Liberec) 5 min. a do konce utkání, Ostřížek (Třinec) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 3967.