Slavia se rozloučila s Ligou mistrů porážkou

22:48
PRAHA - Fotbalisté pražské Slavie ve svém posledním vystoupení v základní skupině Ligy mistrů podlehli Seville 0:3. Hosté o tříbodovém zisku rozhodli v rozmezí tří minut po hodině hry, kdy se trefili Luis Fabiano a Kanouté a zajistili tím svému týmu prvenství ve skupině před Arsenalem.

Matěj Krajčík bojuje o míč s Renatem z FC Sevilla foto: AFP

Slavia i přes prohru obsadila třetí místo, což pro ni znamená postup do jarních bojů Poháru UEFA, jméno soupeře se dozví 21. prosince.

K dosavadním ziskům za účast v Lize mistrů, za šest zápasů v soutěži a bonusům za získané body tak Pražané dnes další miliony nepřidali. Celkem do slávistické pokladny za účinkování v Lize mistrů přiteklo 171,6 milionu korun.

Oproti očekávání chyběl ve slávistické sestavě útočník Šenkeřík, jemuž zranění nedovolilo ani usednout na lavičku náhradníků. Hostující kouč Manolo Jiménez zase nechal odpočívat nejlepšího střelce mužstva Luise Fabiana a vedle Kanoutého se v útoku objevil Koné, který dostal přednost před Keržakovem.

Zraněními oslabená Slavia začala náporem. Hned v první minutě odcentroval z pravého křídla Ivana, ale Pudil v těžké pozici hlavičkoval nedůrazně. Domácí fotbalisté soupeře důsledně napadali hned při rozehrávce a hrálo se
většinou ve středu hřiště.

Španělé poprvé zahrozili v deváté minutě. Capel poslal z levé strany do vápna centr, na který nejvýše vyskočil Kanouté, avšak jeho hlavička mířila vedle Vaniakovy branky. Ještě více zatrnulo divákům v 16. minutě. Daniel Alves střílel z dálky a tečovaný míč skončil ve Vaniakově síti, jenže už předtím měl pomezní rozhodčí praporek nad hlavou, takže branka neplatila.

Oba celky sázely na ofenzivu, hrál se útočný fotbal. Po vysunutí Belaida do levého křídla domácí hráč odcentroval, ale před nabíhajícím Pudilem odvrátili nebezpečí obránci Sevilly. Slávisté byli útočnějším mužstvem, aktivitou hýřil hlavně Šmicer: jednou mu obránci ukopli míč na roh, podruhé jej odzbrojili, než se dostal ke střele.

Velmi blízko vedení byli domácí v 34. minutě. S chutí hrající Ivana získal po chybné rozehrávce soupeře ve středu hřiště míč, přešel přes tři soupeřovy obránce až do vápna, ale sám proti De Sanctisovi namířil střelu jen do tyče jeho branky. Po další pěkné akci po křídle odcentroval Pudil, ale správného adresáta nenašel. Těsně před poločasem poslal Capel svůj centr na hlavu Renata, jeho tvrdá rána mířila těsně nad břevno domácí branky.

Do druhého poločasu nenastoupil pro natažený stehenní sval Šmicer, kterého nahradil Jablonský. Hosté byli po přestávce aktivnější a překvapivě více hrozili ze vzduchu, přestože jejich vyhlášeno